Ayakkabı Tasarım ve Üretimi mezunları iş imkanları

Ayakkabı Tasarım ve Üretimi bölümü mezunları iş imkanları, mezunlar nerede çalışabilirler, maaşları ne kadar olur? Gibi soruları öğrenciler için oldukça merak edilen sorular arasında yer alıyor bu sayfada 2 yıllık Önlisans Ayakkabı Tasarımı bölümünün iş imkanları ve kısaca bölüm ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Bölümün Amacı

 
Ayakkabı üretim aşamalarının tamamını etkin şekilde uygulayabilecek, üretim planlamada karar verip moda – üretim ilişkisi ile tasarım yapabilecek, yaptığı tasarımları uygulama becerisine sahip ayakkabı tasarımcısı ve tekniker yetiştirmektir. Mezunlarımız dikey geçiş sınavları ile deri mühendisliği, tekstil ve endüstri mühendisliği, el sanatları, moda tasarımı ve tekstil konfeksiyon bölümlerinde lisans bölümlerine geçiş yapabilmektedir.

İş İmkanları
Programından mezun olan öğrenciler talaşlı ve talaşsız üretim yapan makine imalat sanayisinde, “Üretim, Kalite Kontrol, Fabrika Bakım Teknikeri” unvanı ile istihdam edilirler. Ayrıca Mühendislik Fakültelerinin ilgili bölümlerine dikey geçiş imkânları vardır. Aynı zamanda Astsubay Okullarına da sınavla geçiş yapabilmektedir.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

1 Yorum

Pingbacks/Trackbacks

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*