• Anasayfa
  • >
  • >
  • Teknolojik ürünlerin yararları ve zararları konusunda neler söyleyebilirsiniz

Teknolojik ürünlerin yararları ve zararları konusunda neler söyleyebilirsiniz

Teknolojik ürünlerin yararları ve zararları konusunda neler söyleyebilirsiniz.

Modern yaşam hayatımızı kolaylaştırıyor gibi görünse de şehirde duvarların arasında teknolojik aletlerle haşır neşir olarak aslında bizi tembelleştiriyor.

Teknoloji ve teknolojinin evimize getirdiği pek çok ürün (çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, bilgisayarlar, cep telefonları.. ) hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor, evet bu yadsınmaz bir gerçek ancak bunun yanında biz bulaşıklarımızı makineye yıkattığımız süreçte ne yapıyoruz? Kendimize, topluma faydalı işler mi yapıyoruz yoksa boşa vakit mi geçiriyoruz? Boşa vakit geçiriyoruz diyenler lütfen teknolojinin faydalarını bir kez daha düşünsün.

Teknolojik aletleri üretebilmek için aslında doğayı da katlediyoruz, atmosferimizden fedakarlık yapıyoruz, bu yüzden teknolojik aletlerin faydalı şekilde kullanmayı bilmeli, öğrenmeliyiz.

Bilgisayarlarımızı özellikle gençler oyun oynayarak, televizyonları ise boşa vakit geçirme aracı olarak kullanılmaktadır, uzun süre bilgisayar başında oturmak gereksiz vakit geçirmek hem beden sağlığımızı hemde manevi açlık hissi yaratır, görsel ve işitsel haz almak bir noktada insana mutlulukdan ziyade zarar vermeye başlayacaktır.

Bu yüzden her şeyi yerli yerinde kullanmak, teknolojik aletlerin faydalı kısımlarını almak gerekmektedir.

 

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*