2 Yıllık Önlisans Üniversite Mezunu Polis Olabilir Mi ?

polis

polis

Soru:

Ben bu yıl ygs den 300 puan aldım 2 yıllık bölüme gitmeyi düşünüyorum 2 yıllık önlisans bölümü okuduktan sonra polis olma imkanım varmı  ? birde eğer varsa ne gibi şartlar aranıyor ? teşekkür ederim.

Nihat yazdı

Cevaplandı:

Merhabalar, şuan bildiğim kadarıyla 2 yıllık önlisans mezunları için polis alımı yok, ancak 2 yıl okuyacam diyorsunuz, bence şimdiden dgs yani dikey geçiş sınavını düşünün, 4 yıla tamamlayın ardından kpss ye girerek belli bir puan, (60 ) aldıktan sonra pmyo girebilirsiniz. Şuan belirttiğiniz şartlarda polis olma şansınız yok gibi görünüyor.

Sormak istedikleriniz varsa bana sorabilirsiniz, hemen sormak için [ Tıklayın ]

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

69 Kişi Yorum Yazdı.

 1. 2 yıl okuyunca polis olunamıyor, lisans eğitimi şart.

 2. ama sımdı 2016 yılı olarak degısıklık varmıdır 2 yıllık okul okuduktan snra polıs olunabılırmı sımdı

 3. Merhaba 2 senede bir ön lisans mevzunu alımı olmuyor mu? polisliğe acaba

 4. ben 2 yıllık işletme mezunuyum.polis olma imkanı vr mı? bide 2 yıllık işletme mezunu askerligi 6 ay mı yapıyo?

 5. Merhabalar ben iki yıllık bölüm okudum polislik için önlisans okuyanlar sınavsız sadece mulakatla gidebilir dediler doğru mu eğer böyle bise varsa nasıl olacak

 6. Merhaba ben erzincan da 2 yıllık okudum bitirdim şuan sınavsız geçiş hakkımı kullanarak tercih yapacam.Bi 2 yıl daha okuyarak polisliğe geçiş yapıldıgını duydum bunun hakkında bilgi almak istiyorum.?

 7. Merhaba ben turizm otel işletmeciliği 2 yıllık önlisans mezunuyum.polis için başvuru yapmak istiyorum.ygs girmem gerekiyor mu ?pymo sınavına girebilmem için .

 8. merhaba ben kapalıyım polis olabilmem için engel mi yada kapalı polis var mı teşekür ederim…

 9. merhaba önlisans mezunuyum ygsye girme şartı zorunlulugumu kesin midir acaba ?

 10. Ben adalet Bölümü’nü Bittirdim iki yıllık şimdi ygs başvuru yaptım polisliğe girmeyi düşünüyorum olur mu ?

 11. Merhabalar ben mühendislik fakültesinde biyomühendislik okuyorum . bölümümü çok sevmeme rağmen iş olanaklarından dolayı daha önceden de aklımda olan polisliği denemek istiyorum şu an 2. sınıftayım bu sene sonunda da ygsye girmeyi düşünüyorum. pmyo ya mı gitmeliyim yoksa 4 yıllık mezun olup sonra mı polisliği denemeliyim?

 12. Mrbalar 2 yillk bil.programcılığı mezunuym kpss den 69 aldım polis olmak için ne yapmam gerekir,?

 13. yi akşamlar ben bir arkadaşım için soruyorum kız arkadaşımın boyu 1.65 den kısa ve ygsde polisliği iki sene ünüversite okuduktan sonra iki puanla polisliği kaçırmış şimdi PMYO için başvuracak ygs te tekrar gidecekmi yoksa direk başvuru yapabilirmi [email protected] lütfen geri dön çok önemli şimdiden çok teşekkür ederim

 14. İnşaat Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi Alabilir miyim ? Mezun olduktan sonra iş imkanları nelerdir kpssden yerleşmem için kac puan almam gerekiyo ?

 15. merabalar ben 2 yıl okudum şimdi 2 yıl acktan okuduktan sonra polis olabilir miyim ?

 16. Ben 2 yıllık halkla ilişkiler mezunuyum açıktan 2 yıl daha okursam polis olabilirmiyim ne yapmam gerekir ve polis olma şansım kaç ?

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*