• Anasayfa
  • >
  • >
  • 2 yıllık yüksekokul Tapu kadastro bölümü mezunlarına devlet dairesinde iş imkanı

2 yıllık yüksekokul Tapu kadastro bölümü mezunlarına devlet dairesinde iş imkanı

Gazi üniversitesinde bağlı olan Tapu kadastro meslek yüksekokulu’nu bitirenler açıkta kalmıyor. Evet yanlış duymadınız hemde 2 yıllık mezun olmak yeterli oluyor, çünkü kamuda tapu kadastro bölümüne personel açığı var, Gazi üniversitesine bağlı olan tapu kadastro yüksek okulu her yıl yaklaşık 40 mezun veriyor, buna bağlı olarak her yıl 40 yeni öğrenci alıyor, ancak mezunlar yetersiz kalıyor, yeni yapılan üniversite binası ile artık daha fazla mezun vermeye başlayacak…
Tapu kadastro 2 yıllık mezun olanlar, devlet dairelerinde 1500 TL maaş ile işe başlıyor, üstelik kpss şartı da aranmıyor, kpss ye sadece girmek yeterli oluyor.
Bölüme giriş yapabilmek için öss den tm bölümünden gerekli puanı almak ve 2 yıllık üniversiteye yerleşmek yeterli.
Sık sık derslere giren uzmanlar, kamudaki tapu kadastro açığını kaşılamak için kendi yetiştirdiği öğrencilere okul bittiğinde iş imkanı sağlıyor.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

144 Kişi Yorum Yazdı.

1 4 5 6
  1. Sadece gazi üniversitesi için mi geçerli bu atamalar falan çünkü bi bu üniversite de yok manisa da celal bayar dan mezun olan birisi bu şartlar onun için geçerli olmuyor mu ?

  2. tapo kadarsro kac puan

  3. ben lise 2yeni geçen meslek okulundan tapu bölümunu seçtim ama ileriki zamanı dursunuyorum iş bulabilirmiyim yada nerde yoğun lasa billirim diye bir soru işa seti var bir cevap istiyorum bu bölüm iyi mi yada kötünü lütfen cevaplayım

Pingbacks/Trackbacks

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*