• Anasayfa
 • >
 • >
 • 2014 ygs-lys ek tercihler, Tarihi ek yerleştirme nezaman yapılacak

2014 ygs-lys ek tercihler, Tarihi ek yerleştirme nezaman yapılacak

Ygs, Lys, tercihleri sonuçları ne zaman açıklanacak 2014, lys tercih sonuçları 2014, ygs tercih sonuçları nezaman açıklanacak, öss tercih sonuçları 2014, üniversite tercihleri nezaman açıklanır, 2014 üniversitelere giriş sınavı ygs nin ardından Lys yarışı bu günlerde devam ediyor lys sınavı b hafta 3 sınav yapıldı önümüzdeki haftasonu geri klan lys sınavları yapılacak, lys sonuçlarının açıklandığı zaman tercihler başlayacak.

2014 üniversite tercihleri LYS sınavının ardından yapılacaktır, lys sınavının sonuçlarının açıklanmasının ardından yapılan tercihler yaklaşık 20 gün içinde açıklanır.

2013-2014 Ek Tercih Tarihleri Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın

2013 – 2014 eğitim yılı ek tercihler-ek yerleştirmeler nezaman yapılacak

Ek yerleştirmeler üniversite kayıtlarının sona ermesinin ardından üniversite boş kontenjanlarının açıklanması ile yapılacaktır, gerekli açıklama ösym nin resmi web adresinden yapılacaktır.

 

Dikkat : Üniversite Tercihleri 2014 yılı için, 7-17 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılacak, bu tercihlerde yerleşemeyen öğrenciler ise, Okulların açıldığında boş kalan yani kayıt yaptırmayan öğrenciler olursa onların yerine ek tercih yapacaklardır. Ek tercihler üniversitelerin kayıt tarihleri bitiminde açıklanmaktadır.

 


NOT: Kyk dan kredi ve burs yada yurt sisteminden faydalanmak istiyorsanız kyk 2013 2014 başvuruları linkine tıklayarak bilgi alınız.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

184 Kişi Yorum Yazdı.

1 5 6 7
 1. iki yıllık geçişlerde ek tercih oluyor mu

 2. Ek tercihler ne zaman yapılıcaak?

 3. ek tercıhler nezaman ya

 4. lys ek tercihleri ne zamn başlıyo biri bu konu da beni aydınlatır mı acaba?

 5. ben diyomki bu iş nası olacak arkadaşlar 🙂

 6. ilk tercih cıkmadı

 7. ya ben birinci tercih verdm çıkmadı ikincisinde çıkarmı arkardaslar

 8. 2013 – 2014 ek tercihler üniversitelere kayıtlar yapıldıktan sonra, boş kalan kontenjanları doldurmak için yapılacak, yani kayıt tarihleri nezaman ? onu bi öğrenek 😀

 9. biri ek tercihler hakkında bilgi verebilir mi ?

 10. 2013-2014 tercihler ve ek tercih tarihleri hakkında bilgi alabilirmiyim

 11. Tercih hakkın var tabi kayıt yaptırmadıysan Aöf’e. Ben geçen sene aöf kazandım ilk tercihte. Kayıt yaptırmadım 2.tercihleri bekledim ve Trakya çıktı. Ama aöf’e kayıt oldum.

 12. arkadaslar bnm sıze tavsıyem edebıyat bolumu bıtırmıs bırısı olarak sakın seytana uyup yada sırf unuversıteye gıtmek ıcın edebıyat bolumu yazmayın aklınız warsa en kotu ıhtımal bı sene uzatcaksını kalarak 5 yılda bıtırdınızıdusunun yas 18 ıse yas 23 olacak ıkı sene kpss kazanmak ıcın urascaksınz kazansanızda bıse olmıcak cunku formasyon yok bn de formasyonda var ama atanmıyorum aklınız war sa tercıhlerınzden sılınız bı abı tavsıyesı bn yandım sız yanmayın 4 yıl sonra sadece bos bos oturup okudu kıtapları ızlemek ısteen buyursun yazssın ama bnce kendınıze bısans daha verın aklınızdan cıkarın edebıyat bolumunu bn yandım sız yanmayın sakınnnnnnnnnnn…………….

 13. la dangalakmısınız yok saat besten sonra yapabilirmiyim yok haftasonu olurmu yok abdestim kaçtı tercihim kabul olurmu te allahım ne bilinçsiz çocuklarsnız

 14. Birşey sormak istiyorum tercihleri bireysel olarak hafta sonu da yapabilir miyiz yani yarın son ama ben bugün yapmak istiyorum bir sorun olur mu?

 15. Ek yerleştirmeleri saat 5ten sonra yapamam diye duydum doğru mu?

 16. bu ek yerleştirmelerde okul kodu yok birici klavuz kodlarına göre mi yapılcak

 17. eğer ilk tercih te her hangi bir yere yerleştiysen 2. tercih yapamazsın

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*