8 mart dünya kadınlar günü farklı sms mesajları

8 mart dünya kadınlar günü farklı sms mesajları, 8 mart için güzel sözler, 8 mart tarihi tüm Dünya’da kadınlar günü olarak kutlanmaktadır bu açıdan 8 mart ın bir kadın olarak anlamı büyüktür. 8 Mart Dünya kadınlar günü tarihi ve nasıl ortaya çıktığı ile ilgili fikir almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

8 mart dünya kadınlar gününün özellikle ülkemizde heryerde farklı şekillerde kutlanmasını, kadına yönelik şiddetin engellenmesi konusunda duyarlılık kazandırılması gerekmektedir, pek çok haberde kanalda kadına yönelik gerek fiziki gerek laf atma şeklinde kadınların şiddete mağruz kaldığını biliyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar gününün anlamı bu yüzden büyüktür.. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında birkaç mesaj hazırladık, sizler de kendi mesajlarınızı ve güzel bulduğunuz sözleri yorum alanından yazabilirsiniz.

 

8 mart dünya kadınlar günü farklı sms mesajları

  1. -“Gökyüzünün yarısını, kadınlar taşır.” – Çin atasözü, 8 Mart Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.
  2. -“Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!” – Mustafa Kemal Atatürk, 8 Mart Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.
  3. -“Kadın olmak çok zor bir iştir çünkü erkeklerle uğraşmak zorundadırlar.” – Joseph Conrad, 8 Mart Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.
  4. -“Dünyayı kadınlar yönetiyor olsaydı hiç savaş yaşanmazdı ancak 28 günde bir derin müzakereler yaşanırdı.” – Robin Williams, 8 Mart Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.
  5. -“Kadın; bilmeyene ‘nefs’, bilene ‘nefes’tir.” – Şems-i Tebrizi, 8 Mart Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.
  6. -Kadının ve erkeğin toplumda tam anlamıyla eşit olduğu; erkeğin de bu eşitliğin getirilerinden önemli bir kazanım sağlayabildiğini göreceği aydınlık günlere…8 Mart Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.
  7. -Kadının ve erkeğin, farklılıkları nedeniyle düşman olduğu günleri geride bıraktığı; kusursuz bir dayanışma içinde birbirlerine sarıldığı nice güzel günlere…8 Mart Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.
  8. -Kadına ve erkeğe tarih boyunca yüklenen acımasız rollerden sıyrılacağımız; derin bir empatiye ve iş birliğine şahit olacağımız umut dolu bir gelecek dileğiyle..8 Mart Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun..
YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*