Başkalarıyla neleri paylaşırsınız ve paylaşmaya neden ihtiyaç duyarsınız

Başkalarıyla neleri paylaşırsınız ve onlarla neden paylaşmaya ihtiyaç duyarsınız?

İnsan yapısı gereği sosyal bir varlıktır, insanlar yalnız başına yaşayamaz bu sebeple insanlar tıpkı diğer ihtiyaçları gibi yani nasıl ki tüm ihtiyaçlarını kendisi yapamıyorsa örneğin; ekmek, ayakkabı, bilgisayar, otomobil, bunların hepsini insan yapabilir mi ?Elbette yapamaz, belli bir emek harcayıp bunun sonunda para kazanıp, ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri ve eşyaları satın alması gerekmektedir.

İnsanlarla duygu ve düşüncelerimizi paylaşmak da buna benzer, tek başımıza mutluluk veya üzüntülerimizi yaşamamalıyız, çevremizdeki dostlarımızla, arkadaşlarımızla, anne ve babamızla bunları paylaşmalıyız. “Mutluluk paylaştıkça çoğalır, acılar ise paylaştıkca azalır” sözünü aklımızın bir köşesine koyarak bu doğrultuda yaşamalıyız.

İnsan yaşadığı şeyleri, düşüncelerini, paylaşır.. Karşısındaki kişinin fikirlerine başvurur, belki kendinin göremediği birşey vardır diye onun fikrini alır ve düşünmediği şeylerle karşılaşırsa onun fikrini de kullanır. İnsanları bu yüzden göremedikleri, bilmedikleri şeyleri bilen birine danışır, fikrini alır.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*