• Anasayfa
  • >
  • >
  • Bir ailenin huzur ve mutluluğu konusunda aile bireylerine düşen görevler nelerdir

Bir ailenin huzur ve mutluluğu konusunda aile bireylerine düşen görevler nelerdir

Bir ailenin huzur ve mutluluğu konusunda aile bireylerine düşen görevler nelerdir? Düşüncelerinizi defterinize yazınız.

Aile içinde huzur, mutluluk, refah düzeyini artırmak veya azaltmak tamamen aile bireylerine bağlı bir olaydır. Aile içinde şiddet varsa, sorumsuzluk varsa, hoşgörüsüzlük varsa, saygısızlık varsa o ailede huzur ve mutluluk aramak pek de mümkün olmamaktadır. Çünkü bu değerlerin hepsi birbirine bağlıdır. Ailede tüm bireylere karşı dürüst davranmakla işe başlamak gerekir, hoşgörülü davranmak, bizden küçüklere sevgiyle büyük olanlara ise saygılı hareketlerde bulunmamaız gerekmektedir. Bunun yanında büyüklerin yani anne ve babamızın varsa abi ve ablamızın da kardeşlerine karşı sorumlulukları vardır bunların hepsi toplanıp bir araya gelerek aile içinde huzur ve mutluluğu oluşturur.

Ailede huzur ve mutluluk düzeyi kişilerde doğrudan ilişkilidir, tek bir kişinin sorumsuz olması aileyi derinden etkileyebilir, bu yüzden öncelikle anne ve babamıza karşı saygısız hareketlerde bulunmamalıyız, onların her söylediğini yapmalıyız, anne ve babamızı üzecek davranışlardan kaçınmalıyız.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

9 Kişi Yorum Yazdı.

  1. saçma

  2. çok uzunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn ve şaçma

  3. Hahahagahahagahagahaga

  4. Hiç beğenmedim çok saçma

    • Çok haklısın Ece arkadaşım. o kadar saçma ki bizim hoca bunu görse beni sınıftan atar. Çok uzun ve anlamsız. Beğenmedim!

  5. coook tesekkur ederim

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*