• Anasayfa
  • >
  • >
  • Bir yılda ülkemizde sigaradan kaynaklı akciğer kanseri olan hastaların sayısı

Bir yılda ülkemizde sigaradan kaynaklı akciğer kanseri olan hastaların sayısı

sigaradan kaynakli akciger kanseri sayisi

sigaradan kaynakli akciger kanseri sayisi

Bir yılda ülkemizde sigaradan kaynaklı akciğer kanseri olan hastaların sayısını araştıralım, sigaradan kaynaklanan akciğer kanseri,

Sigara tehlikeli ve zararlı alışkanlıkların en başında yer alan bir üründür, sigaradan kaynaklı olarak her yıl ülkemizde binlerce kişi yaşamını yitirmektedir. Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek için öncelikle sigara içmemek, içiyorsak da hemen bırakmamız gerekmektedir.

Sigaranın vücudumuza yüzlerce zararı vardır, bunlardan en başında ciğerlerimize vermiş olduğu zarar gelir. Sigara içen bir kişinin ciğerleri günden güne yok etmektedir.

TORAKS derneğinin yapmış olduğu bir araştırmaya göre, Türkiye’de her yıl 18.479 akciğer kanseri tanısı konmaktadır, bu hastalığa yol açan maddelerin arasında sigara %91.5 ile en başta yer alıyor.

Sigara hem sağlığımıza hemde cebimize ciddi şekilde zararlar vermektedir, günde 1 paket sigara içen bir kişinin günlük sigaraya verdiği ücret ortalama olarak 9 TL dir. 9×30 = 270 TL (Aylık) , 270×12=3240 TL yıllık rakam ortaya çıkmaktadır.

Yıllık 3 bin 240 TL sigara parası veren bir kişi hem maddi durumuna ciddi şekilde zarar verir, bunun yanında en önemlisi sağlığını günden güne tüketmektedir.

 

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Kişi Yorum Yazdı.

  1. EVEt YoRumCU baBa Güzel OlMuŞ AmaaA YineDe iYİ

  2. hiç anlamadım sayısını tek söyler misiniz acil şimdi hemen

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*