• Anasayfa
  • >
  • >
  • Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer ? Boğazım Ağrıyor Ne Yapmalıyım ?

Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer ? Boğazım Ağrıyor Ne Yapmalıyım ?

kafa-agrisiBoğaz ağrısı çekiyorum son birkaç gündür bununla birlikte mütiş bir öksürük söz konusu sanırım ki grip, nezle oldum yada olmak üzereyim, en kısa zamanda doktora gideceğim eğer siz de bu şekilde bir durumla karşı karşıyaysanız hemen bir doktora gitmenizde fayda vardır, zira boğaz ağrınız nezle veya gripten dolayı olmayabilir.

Boğaz ağrılarının çeşitli sebepleri vardır, bunları en kısa sürede geçirmek için doktora gidip, hangi virüs veya bakterinin boğaz ağrısına sebebiyet verdiğini öğrenip bunun neticesinde ilaç almak veya almamak, ona yönelik tahrişi veya ağrıyı iyileştirecek şekilde beslenmek gerekir.

Bunun dışında vücut direncinizi düşürmemek, iyi beslenmek ve yeteri miktarda su içmek gerekir. BOğaz ağrısı hafife alınacak birşey değildir, tedavi edilmezse eğer ağrının sebebi başka bakteri veya virüsler ise ciddi hastalıklara yol açabilir.

Kış aylarında sık sık meydana gelen nezle, grip şeklinde karşımıza çıkan ve soğuk algınlığı da olabilen farklı durumlar vardır.

Grip, Nezle veya soğuk algınlığı gibi bir durumla karşı karşıyaysanız önlikle doktorunuza başvurun ardından, verilen reçeteyi uygulayın.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*