Çevre kirliliği ile ilgili yazı, kompozisyon

Çevre kirliliği ile ilgili yazı, kompozisyon

İnsanların üzerinde yaşamış olduğu Dünya’nın kaynaklarını giderek tüketmeleri, hayatlarını sürdürmelerinin yanında çevreye de ciddi derecede zararlar verdikleri aşikardır. Günümüzde sokağa attığımız bir poşeti doğanın yok etmesi yüzyılları almaktadır.

Doğa canlı bir organizmadır, kuşlar, böcekler, hayvanlar, ağaçlar ve insanlar ile bir bütün oluşturur, dünya üzerinde doğayı en çok kirleten canlı türü insanlardır. İnsanların bilinçsiz tüketimi, bilinçsiz kullanılan enerji kaynakları ile birlikte doğa geri dönüşümü olmamak şekilde kirletilmektedir.

çevre kirliliği

çevre kirliliği

Doğanın kirletilmesi gelecek nesiller için büyük kaygıları da beraberinde getirmektedir, torunlarımız, torunlarımızın torunlarına bırakacağımız çevreyi onların yaşamlarını ve sağlıklarını göz önüne alarak, daha az kirleterek gerekirse geri dönüşüm noktaları oluşturarak çevre kirliliğini önlemeliyiz.

Derelere akıtılan fabrika çöpleri, denizlerin kirletilmesi, havaya bırakılan zararlı fabrika gazları, otomobillerin egzoslarından çıkan kirli gazlar, insanların doğayı direk bireysel olarak çeşitli şekillerde kirletmeleri gibi pek çok etken ile insanlar çevreyi kirletmekte ve giderek doğal kaynakların azalmasına neden olmaktadır.

Dünya’nın önümüzdeki yıllar içinde su sıkıntısı çekeceği ve su bulmanın zor olacağı, hatta ve hatta 3. dünya savaşının su yüzünden çıkacağı konusunda çeşitli görüşler ortaya konulmuştur. Umarız ki insanların doğayı bilinçsizce kirletmeleri son bulur ve geri dönüştürme çalışmaları ile önümüzdeki yıllarda çevre kirliliği bilinci oluşturularak çevre kirliliğinin önüne geçilir.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: 

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*