Çinçe Çokmu Zor ? Çince Hakkında Bilgi

çinceÇinçe Çokmu Zor ? Çince Hakkında Bilgi

Çince öğrenmesi en zor diller arasında yer alan bir dil olarak saymak mümkündür, yada bana göre öyle diyebilirim, yada daha başka bir anlatımla, ingilizce’ye göre öğrenmesi zor olan bir dildir Çince, diyerekten daha düzgün bir açıklama yapmış olayım : )
Çince adından da anlaşılacağı gibi, Çinlilerin resmi dili olarak kullanılmaktadır, bugün dünya üzerinde hemen hemen her şeyi üreten, ekonomisi ile oldukça canlı olan bir ülke olan çin, dünyada önemli bir merkezdir.
Çin çok büyük bir Uzakdoğu kentidir, öylesine büyüktür ki, kuzey Çinliler ile güney Çinlilerin konuşma biçimleri zaman zaman farklı olabilir, hatta dede ile torun anlaşmada zorluk bile çekebilir, Çince böyle bir dildir.
Ayrıca Çince bilen herkes çinin her yerinde rahatça iletişim kuramaz, çünkü kuşaklar değişince diller de bazı bölgelerde değişiklik göstermektedir.
Çince’yi öğrenmek için nedenleriniz ?
-Çince öğrenmek istiyorsanız, aklınızda şuncazcık da olsa öğrenme fikri varsa, kesinlikle öğrenin, çünkü kolay bir dil değildir, bunun neticesinde herkes bilmediği için tercümanlar değerli olabilir.
-Ayrıca yine kolay olmadığı için herkes tarafından bilinmez.
Çince’nin tek olumsuz yönü zor olması, zaten bunun sonucu olarak da kimse kolay öğrenemediği için, tercüman değerli olmaktadır. Bugün bir İngilizce gibi herkesin bildiği, yada kolaylıkla öğrenebileceği bir dil değildir.
Yukarıda da belirttiğim gibi, çin dünyada çok önemli bir ticaret merkezidir, nüfus yoğunluğu bu şekilde devam ettiği sürece öyle de kalacak gibi görünüyor, buda Çince nin değerini artırıyor.
Düşüncelerinizi yorumlarınızı alt kısımdan iletebilirsiniz.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*