Diyanet Vakfı Burs Başvuru Formu 2014-2015

Diyanet Vakfı tarafından yapılan açıklamada öğrencilere Burs verileceği şeklinde resmi bir açıklama yapıldı, açıklamanın yanısıra diyanet vakfı burs başvuru tarihleri ve burs başvuru şartları ile burs başvuru formunu resmi web adresinden duyurdu.

Diyanet vakfı burs programına nasıl başvuru yapacağınızı şimdi sizlere bu başlık altında anlatacağız değerli öğrenciler, diyanet in resmi web adresinden yapılan açıklamaya göre, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında, Yurt içinde bir yükseköğretim kurumlarında okuyan her aileden bir kişi olmak şartı ile, bir üst sınıfa başarısız dersi olmadan geçmiş öğrenciler ile bu yıl ilk defa eğitim ve öğretim hayatına başlayacak öğrencilerle, 100 üzerinden ençok puanı alan öğrencilerden başlamak şartı ile, 2014-2015 eğitim öğretim yılına mahsus 8 ay burs verileceği belirtildi.

Diyanet Bursu Başvuru şartları ve Tarihleri 2014-2015

Diyanet bursu her yıl birçok öğrenciye veriliyor, burs ile öğrencilerin üniversite eğitimlerine katkı sağlamayı amaçlanıyor, geçtiğimiz yıl 15 bin 526 öğrenciye diyanet bursu verilmişti.

Bu yıl kaç öğrenciye burs verileceği henüz netleşmedi, ancak diyanet burs başvurularının ekim ayı içinde yapılacağı gündemde.

 

Diyanet Burs Başvurusu Yapmak için Yapılması Gerekenler

Öncelikle Diyanet Burs başvurusu yapmak için Diyanet’in resmi web sitesinden ve açıklan sayfada yazanları sonuna kadar eksiksiz olarak okuyunuz, daha sonra kılavuzu okudum ve bu uyarıları dikkate alıyorum işaretleyip devam butonuna basınız. Şimdi başvurunuzu eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Merak ettiğiniz sormak istedikleriniz varsa BURAYA tıklayarak bize sorabilirsiniz.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

246 Kişi Yorum Yazdı.

1 7 8 9
 1. bu bursa çok ihtiyacım var ama iki alttan dersim var ama vereceğim inşallah

 2. 2015-2016 burs başvuruları ne zaman başlayacak bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 3. eğitim yardımı buraları ne zaman başlıyor….kac çeşit burs imkanınız var tarihleri nedir

 4. selamun aleykum.
  burs basvurusu.yapiyorum ama cikmuyor ama gercekten ihtiyacim var hic bi.yerden.bana destek gelmiyo yine basvuru yapacagim.insallah cikar da okuluma gerektigi gibi devam ederim tesekkur ederim

 5. Arkadaşlar başvurular ekimde başlayacak ve yaklaşık olarak 220 bin öğrenciye burs veriliyor.

 6. yabanci ogrenciler icin gecirli mi?

 7. 2015 yılı burs başvuruları ne zaman başlıyor ve başvuruyu nasıl yapacağım?

 8. imam hatip lisesinde okuyan ve maddı sıkıntısı olan için burs veriliyormu

  • onların puanlama sistemi var en yüksek puan 40 şehit ve gazi yakınları alıyor yanlış hatırlamıyorsam maddi durumun kötüyse 30 ve birde orada okuyorsan 10 puanda öyle 40 puan kesin çıkar ama liseye verirlermi bilmiyorum.

 9. buyılın başvuruları ne zaman başlıyor

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*