Doğal çevrenin korunması için bizlere düşen görevler

Doğal çevrenin korunması için bizlere düşen görevler nelerdir?

Doğal çevre demek insan demek, canlı demek canlıların yaşamlarını düzgün ve sorunsuz şekilde devam ettirebilmesi doğal çevreyi korumakla mümkün olacaktır. Ancak günümüzde kullandığımız gibi devam edersek ne yazıkki gelecek nesillere güzel bir dünya, iyi bir doğal çevre bırakamayacağız bu yüzden gelecek nesillere çöplük bırakmadan biran önce gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

doğal çevreyi korumak

doğal çevreyi korumak

Doğal çevre insanların ve diğer canlıların yaşam alanlarıdır, canlılar burada yaşamlarını sürdürür hemen hemen tüm ihtiyaçlarını doğal çevre ile giderir. Bunlardan en başta geleni oksijen, su, toprak.. Eğer gereksiz otomobil kullanımı yaparsak, havayı kirletirsek yağmur ile kirlettiğimiz havanın içindeki zararlı maddeler toprağa iner, topraktaki tarım ürünlerini etkiler ve sonuç olarak yine bizim midemize gider. Yani yine dolaylı olarak canlılar etkilenir.

Doğal çevreyi korumak için gereksiz şekilde araba kullanımı yapmamalı toplu taşıma araçlarını tercih etmeliyiz, ağaçları ve ormanları kesmemeliyiz, toprağı kirletecek zararlı kimyasallar, pil gibi ürünleri ilgili çöp kutusuna atmalıyız.

Tabi bunları yapmadan önce iyi bir eğitim vermeli ve insanları bu konuda bilinçlendirmeliyiz. Herşey eğitimle başlar, eğitimin olmadığı toplumlar geri kalmaya mahkumdur.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*