Elektrik Bulunmadan Önceki Yaşam-Hayat Nasıldı ?

elektrikElektrik bugün insan yaşamı için oldukça önemlidir, hatta öylesine bir önem kazanmıştır ki nasıl ekmek, su bir temel ihtiyaçsa, adeta temel bir ihtiyaç haline gelmiştir, elbette insan yaşamını sürdürmesi için yiyecek ve su çok önemli ve değerli, elbette elektrik ile onu kıyaslayamayız ancak önemini belirtmek adına ciddi şekilde hem iş hayatında hemde sivil hayatta oldukça önem taşımaktadır.

Günümüzde elektriğin öneminden bahsettik, şimdi de elektrik olmadan önce insanlar nasıl yaşıyorlardı bununla ilgili bilgiler bulacaksınız.

Elektrik bulunmadan önce insan yaşamı

Elektrik bulunmadan önce insanlar dolayısıyla insan gücüne çok daha fazla gereksinim duyuyorlardı, hem hayvan gücüne hemde insan gücü oldukça önem taşımaktaydı.

İnsan gücünün yanında insanlar, aydınlanmak için ; gaz lambası, mum gibi eşyalarla aydınlatmada kullanırlardı. Bunun yanında elektriğin olmadığı bir yaşamda hayat oldukça zordu, haberleşmek için güvercinle mektup gönderirlerdi.

Elektriksiz dünya akşam olduğunda yaşam sona ermekteydi, ve gün doğumu ile herkes erkenden yataktan kalkardı gün ışığını en iyi şekilde değerlendirmek için, zira güneş battımı hayat bitiyordu.

Bugünkü günümüzde olduğu gibi, geç saatlere kadar oturmalar, akşam oturmaları falan çok sık görülmezdi.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: 

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*