Engelli insanların ne tür sorunları olabilir?

Sizce engelli insanların ne tür sorunları olabilir?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki, hepimiz birer engelli adayıyız, hepimizin başına böyle bir olay gelebilir ve bizler de engelli doğabilir veya sonradan olabilirdik, hala da olabiliriz. Bu yüzden engelli insanların sorunlarına çözüm bulunması için bizler önayak olmalıyız, onların sorunlarını gözlemlemeli ve gerekli şekilde yardımda bulunmalıyız.

Dinimiz bu konuda engelli insanlarla ilişki kurma, onların sorunlarını giderme konusunda gerekli hassasiyeti göstermemizi emretmektedir.

Engelli abilerimiz, ablalarımız, kardeşlerimizin ve arkadaşlarımızın sosyal yaşam içinde belli başlı sorunları olabilir, bunları yok sayarak sarı çizgilerin üzerine park eden araçları, toplumda engellilere öncelik vermeyen kişileri bizlerin uyarması gerekir. Etrafımızda çok görmekteyiz, kaldırım üzerine yapılan sarı çizgiler gözlerinden engelli olan arkadaşlarımızın yolu daha iyi bulmaları için yapılmıştır, ancak görüyoruz ki bazı kendini bilmez şahıslar bu sarı çizgilerin üzerine arabalarını park etmektedir. Bunları gördüğümüzde uyarmalıyız.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: 

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*