Evde Biber Gazı (Göz Yaşartıcı Sprey) Yapımı, Nasıl Yapılır ?

Pul Biber

Pul Biber

Merhabalar değerli okurlar bugün sizlere internette gördüğüm bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim, ve oldukça dikkatimi çekti özellikle bu yazıyı genç kızlar ve bayan arkadaşları çok dikkatini çekiyor, ancak göz yaşartıcı sprey gibi ürünleri çantada taşımak yasak ve dolayısıyla bu yazıda gördüklerinizi sakın denemeyin.

Bu yazıda görecekleriniz sizi zeytinyağı etil alkol ve pul biber ile neler olabileceği ile ilgilidir, sakın ama sakın arkadaşlar bunu evde denemeye kalkmayın zira oluşan madde çok yakıcı ve zararlıdır.

Bu yazı bilgilendirme amacıyle yazılmıştır.

Biber Gazı ( Göz yaşartıcı sprey ) Yapımı

Malzemelerimiz 

Etil Alkol
Etil Alkol
Pul Biber
Pul Biber

 

 

 

 

 

 

Kolonya sprey kutusu
Kolonya sprey kutusu

 

 

 

 

 

 

 

 

zeytinyağı

zeytinyağı

Biber Gazı (Göz Yaşartıcı Sprey) Yapılışı

Pul biberi 2 kaşık kadarını bir bardağın içine koydum, üstüne Etil alkolü ilave ettim bardağın yarısından biraz fazla olsun yani %75 i kadarı doldu bardağın. Üstüne bir, iki kaşık zeytinyağı koydum ve zeytinyağı koyduğumda rengi değişti direk çözmeye başladı pul biberi.

Yarım saat kadar bu şekilde bekledim , acısı iyice çözüldü , ardından bir bardağın içine çok ince delikli bir süzgeç ile süzdüm .

Süzgeç bulamadım poşet çayların poşetini yırtarak içindeki çayı boşaltıp onun süzgecini kullandım. Süzgeç çok ince olmalı ki spreyi tıkamasın oyüzden bu yöntemi seçtim.

Ardından züdükten sonra iyice biberleri kaşıkla bastırdım ki sıvı iyice aksın bardağın içine, ardından sprey kutusuna boşattım.

Ve deneyimi burada tamamlamış oldum. Ardından ortaya çıkan karışım benin öksürtmeye yetecek kadar etkiliydi. Bugünkü Deneyimi böylece başarı ile tamamladım. Oluşan karışımı su ile karıştırıp imha ettim.

DİKKAT : Bunu sakın denemeyin, bu yazıyı paylaşmaktaki amacımız sadece bilgilendirme amacıyladır. 

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

3 Kişi Yorum Yazdı.

  1. ben yapçam yanımda tasıycam

  2. Cezası 3 yıldan başlıyo saollasun polislerimiz özgecan gibi olayları çözmede üstlerine yok çünkü ha bi fazla ha bi eksik umurlarında deil çünkü işten çıkıp evimize giderken başımıza ne gelirse gelsin…

  3. Çok güzel ama bunu yanımızda taşımak herhangi bir suç teşkil eder mi neticede biberli bir karışım yani suç olurmu sizce bilen varsa yazsın lütfen. Eğer suç ürünü ise ve taşımanın cezası olursa asla yapmam sadece öğrenmek için soruyorum.

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*