Facebook Virüs Bulaştı Nasıl Temizlenir ?

facebook zaman tuneliDuvarıma virüs girdi, facebook benden izinsiz paylaşım yapıyor, face virüs nasıl temizlenir, facebook virüsü temizleme,

Facebook Virüs Bulaştı Nasıl Temizlenir

Facebook da bazen sizin kontrolünüz dışında birçok linkler ve paylaşımlar yapıldığını görürsünüz, bu normal bir durum değildir değerli okurlar, eğer sizde kendi kontrolünüz dışında bir paylaşım yapıldığını görüyor yada duvarınızda izinsiz bir paylaşım olduğunu görüyorsanız, yada sizden başka birisi farklı bir sayfayı beğenmiş ise, ne yazık ki sizin de facebook hesabınıza virüs bulaşmış demektedir.

Bu yazıda sizlere eğer facebook adresinize virüs bulaştıysa neler yapmanız gerektiği yada bundan sonra tekrar virüs girmemesi için nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgiler vermeyi amaçlıyoruz.

Facebook virüs bulaşmaması için yapmamanız gerekenler

-Bazı fotoğraflara link veriliyor ve tıklayınca direk virüslü sayfaya gidiyorsunuz usbilgi com dolayısıyla adresinize virüs girip sizden habersiz paylaşım yapılıyor.

-Videolar özellikle dikkat etmeniz gerekenler, ilgi çekici bir fotoğraf koyup videoymuş gibi hava yaratılarak tıkladığınızda başka sayfaya yönlendirilmektedir. Dolayısıyla direk virüse maruz kalıyorsunuz.
-Uygulamalardan dan virüs girebilmektedir, dolayısıyla her uygulamaya izin vermeyin.
-İnternet cafe gibi birçok herkese açık ortamlarda facebook adresinize giriş yapmayın, yapsanız bile kontrollü bir şekilde hesabınızı kapattığınızdan emin olun.

Facebook virüsü nasıl temizlenir

-Antivirüs ve antispy programları kullanmaları,
– İnternet tarayıcılarının ayarları ve eklentilerini kontrol etmeleri (Google Chrome için Ayarlar>Uzantılar , Mozilla Firefox için Eklentiler)
-Facebook uygulamalar bölümünü kontrol etmeleri (Ayarlar>Gizlilik>Uygulamalar) ve
-Microsoft Windows işletim sistemini kullananlar için Başlat>çalıştır ya da Başlat’taki arama satırına ’Regedit’ yazıp, açılan kayıt defteri bölümünden Hkey_local_machine-Software > Policies > Google > Chrome bölümündeki ’asdadsfclbonhleeank’ gibi karışık isme sahip dosyayı silmeleri tavsiye ediliyor.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*