General Mobile Discovery Şarj Almıyor Sorunu

general mobile discoveryGeneral Mobile Discovery Şarj Almıyor , telefon şarj olmuyor, şarj giriş yeri bozuldu, şarj soketi kırıldı,

Yeni alınan bir telefonun birkaç ay sonra arıza vermesi nasıl bir duygu ? hiç hoş değildir elbette.. Şimdi sizlere buradan eğer telefonunuzda sıkıntılı bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız neler yapmanız gerekiyor onlardan bahsedeceğim.

General Mobile Discovery herşeyiyle çok harika bir telefon, piyasada rakileri bin liranın üzerinde satılırken general mobile discovery okadar güçlü ve dinamik ayrıca şık bir tasarıma sahip olmasına rağmen fiyatı oldukça makul.

Tabi üretici bunu bu şekilde yaparken biryerlerden tasarruf etmesi gerekiyordu, şimdiye kadar kullanıcıların en çok şikayet ettiği durum, şarj soketi.

Öyle zannediyorum ki üretici ucuza mal etmek için kalitesiz malzemeden yapılan bir şarj soketi kullanmış bunun sonucunda kısa zaman içinde şarj almama gibi durumlar karşı karşıya kalıyoruz.

Bunun çözümü oldukça basit ister telefoncuya 50 ile 70 tl arası bir rakam vererek yaptırabilirsiniz, yada şarj cihazısını kaliteli bir şarj adaptörü alarak çözebilirsiniz.

Tabi bu 2. dediğimi telefonu yeni alınca yapacaksınız, çünkü kutu içinden çıkan kablo sert olduğundan sürekli şarja söküp taktığımızda bi süre sonra arıza veriyor.

Diğer bir önerim ise, telefonu şarjdayken fazla kurcalamayın, çünkü kablo şarj soketini esnetiyor ve bir süre sonra ufak yamulmalar sonucu şarj almıyor telefon.

Peki bu durumu garanti kabul ediyor mu diye soracak olursanız, sanırsam kabul etmiyor, 50 lira vererek telefoncudan kısa sürede soketi değiştirebilirsiniz.

Bu arızaya rağmen yine de fiyatına göre çok ama çok harika bir telefon. Böyle bir durumda telefoncuya gidip değiştirip, şarj aletinizi de değiştirin.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*