• Anasayfa
  • >
  • >
  • Göz Altı Morlukları Neden Olur ? Nasıl Geçer, Evde Tedavi Yolları Çözüm Önerisi

Göz Altı Morlukları Neden Olur ? Nasıl Geçer, Evde Tedavi Yolları Çözüm Önerisi

goz-makyajiBirçok bayanın sıkıntısıdır göz altı morlukları bu konuda neler neler yapanlar var, çok fazla boya sürenler bile var ancak birçok bayan bu dertten müzdarip.

Kimse istemez elbette gözaltının olmasını, göz altında yer alan morluklar kişiyi olduğundan daha kötü göstermektedir, bu yüzden özellikle hanımlarda bu durum görüntü açısından hoş olmayabilir.

Peki göz altı morlukları yada göz altı torbaları nasıl geçer ?, ne yaparsak evbde çözüm bulmuş oluruz ? işte bu yazıda sizlere çözüm önerilerinden bahsedeceğim, eğer sizler de bildikleriniz varsa bu başlık altından bizi bilgilendirebilir, diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Göz altı morluklarını geçirmek için internetten derlediğim kısmen çözüm önerileri ( Bunlar kesin çözüm yöntemi değildir, hiçbir şekilde zararsız olduğu da söylenmez, zararlı olursa sorumluluk size aittir, kesinlikle önceden denenmemiştir, sadece netten bulunmuştur.

Göz altı morlukları halkaları neden olur ?

Genellikle, kötü beslenme ya da dengesiz beslenme koyu halkalar ve torbaların ortaya çıkarabilir.
Zararlı alışkanlıklar, kozmetikleri bilmeden yanlış kullanmak da göz altı morluklarını ortaya çıkarır.

-Göz çevresindeki derinin duyarlı oluşu nedeniyle gözlerin altında torbalar meydana gelir. Bunun için kurutulmuş papatya banyosu iyi gelir. Bir fincan kaynamış suya, 1 kaşık kuru papatya çiçeği atın. Ardından 20 dakika demlenmeye bırakıp, süzün. Pamuğu papatya suyuna batırdıktan sonra göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika bekleyin. Bu arada pamukları kuruyunca yeniden ıslatın. Bu işlem göz yorgunluklarına, şişkinliklere, kızarmalara ve yanmalara da iyi gelir.

* Soğuk su ve buz harika bir yoldur. Gözlerize hergün buzlu suyla veya buzla kompres uygulayın.
* Göz altı için zeytinyağına bir parca pamuğu batırıp, göz alıtında koyu halkalı bölgenin üzerine koyun 10 dakika bekletin.
* Uykusuzluktan gözlerinizin şişmesinden şikayetçiyseniz çay poşetlerinin yardımına başvurabilirsiniz. İki çay poşetini bir iki dakikalığına sıcak suda bekletin, ardından buzlu suya alın. Bir iki dakika da orada tuttuktan sonra göz kapaklarınızın üstüne koyun.
* 1 çay kaşığı rezene yaprağını 1 çay fincanı suyla kaynatıp süzün. göz çevdenize sürüp 15 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayıp kurulayın. Rezene A, B C vitaminleri, kalsiyum, kükürt ve demir kaynağı içerdiği için göz altı torbalarını yok eder.

Son kısım Alıntıdır : www.herbalium.net

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*