Hacca giderken yapılması gereken hazırlıklar, alınması gerekenler

Hacca giderken yapılması gereken hazırlıklar, alınması gerekenler nelerdir, hacca giderken yanımıza neler almalıyız nasıl hazırlıklar yapmalıyız işte Hacca giderken yapılacak olan hazırlıklar ve dahasını bu yazıda bulabilirsiniz.

Hacca gitmek isteyen hacı adayları için uzun bir yolculukta gerekli olan eşyaları ile ilgili olarak dikkat edilmesi gerekenler ve dahasını bu başlık altından bulabilirsiniz. Her yıl binlerce hacı adayı kutsal toprakları ziyaret ediyor ve hacı oluyor, bu seyahat sırasında ve hac sırasında lazım olacak gerekli eşyalar nelerdir işşte bu soruların cevabı..

Hacca giderken yapılması gerekenler

1-Bavulunuzun üzerine karışmaması için gerekli olan tanıyabileceğiniz işaretler koyun, kurdela bağlayın yada farklı bantla yapıştırın, bavulun üstüne kaldığınız otelden telefon numaranıza kadar pek çok iletişime geçeceğiniz bilgileri yazın, otelin adresine kadar pek çok bilgi yer alması lazım.

2-Para keseniz olsun, bu para kesesini boynunuza asın ve kıyafetinizin içinde olabilir yada dışarda bunun içine bir adet otelin kartı, otelin adresi ve iletişim bilgileri yer alması gerekiyor.

3-Geceleri serin olacağından hırka almak gerek.

4-İnce ve küçük bir namazlık almalısınız.

5-Telefonunuzu uluslararası görüşmelere açtırın, boynunuza asmalı bir çantanız olsun bunun içine şarj aletinizi koyun mümkünse uzun süreli şarjı giden bir telefon tercih edin, hergün şarj edilmesi gereken android telefonları bence tercih etmeyin yinede siz bilirsiniz, bunun dışında terlik koyacak bir poşet lazım.

6-Pasaport önemli fakat yanımızda da sürekli taşımamalıyız otelde bırakabilirsiniz, otele girerken pasaport lazım olur.

7-Kalacağınız gün kadar kadınlar başörtüsü almalı, pamuklu olsun başörtüsü naylon olmamalı, erkekler de takke alsın.

8-Günlük olarak kullandığınız ilaç gibi şeyler varsa bunları unutmayınız.

9-Paralarınızın hepsini kümeli olarak bir yerde taşımayın, örnek olarak 20 bin liranız var diyelim hiç umut edilmeyecek yerlere 6,7 parçaya ayırarak bunları saklayın, bir kısmını yanınıza alın, çaldırma gibi durumlarda sadece bir kısmını kaybetmiş olursunuz. Bu önemli arkadaşlar lütfen dikkat edin. Yanınıza saat alın birde.

10-Bol bol iç çamaşırı ve çorap alın yanınıza.

11-Deri ayakkabı tercih edin, yumuşak tabanlı bir terlik olmalı, güneş gözlüğü olmazsa olmazlar arasında yer alıyor, pişik kremi de olsa iyi olur, Orada harcayacağımız riyalleri paraları burdan götürebilirsiniz.

12-Pamuk bone tercih edin.

13-İhram tutturmak için bolca kilitli iğne gerekiyor.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*