Halk Eğitim İlkokul Okur Yazarlık Diploması

Halk eğitim merkezlerinde verilen ilkokul diploması yerine geçecek olan okur yazarlık belgesi ile ilgili olarak merak ettiklerinizi bu başlık altından bulabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Sizlere ilkokul okur yazarlık belgesi ile ilgili gerekli bilgileri vermeye çalışacağız.

Okur yazarlık belgesi Kimlere Verilir ?

İlkokuldan terk edenler, ilkokul eğitimi almış ancak diploması olmayanlar, okur yazarlığı olanlar ve diploması olmayanlar, hiç okur yazarlığı olmayanlar için okur yazarlık belgesi alınabilir.

Hiç okur yazarlık durumu olmayan kişiler için, halk eğitim merkezlerinde verilecek olan kurslardan sonra sınav yapılıp sınavda başarılı olan kişilere okur yazarlık belgesi verilir.

Okur yazarlığı olanlar sadece belge isteyenler kurslara katılmadan sadece sınava girerek okur yazarlık belgesine sahip olabilir.

Okuma yazma bilenler ayda 1 kez yapılan sınava girerek, okur yazarlık belgesini alabilirler.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Kişi Yorum Yazdı.

  1. s.a ben 7 sene okul okudum suan bnm okudugum ve terk etığım okul savaş altında okur yazarlık belgesı alamıyorum lutfen yardımcı olun bana

  2. Merhaba ben okuma yazmayi biliyorum, sinav sadece bir kere degil mi ?ben alacagim belgelerle liseye de gidebilir miyim?Liseye kayit olmak icin hangi belgeleri almam lazim.

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*