Hamileler uçak yolculuğu yapabilir mi?

Hamileler uçağa binebilir mi, hamileler uçak yolculuğu yapabilir mi, hamileler uçağa nezaman binemez.

Hamilelik durumu çok hassastır, hamilelikte yapılmaması gereken bazı durumlar vardır bunlardan sakınmak gerekir, eğer sakınmazsak birtakım riskli durumlar oluşturabilir.

Hamlelik süresince vücudun dengesi tamamen değişmektedir, Uzun seyahatler hamile bayanlar için yorucu olacağından saatlerce yolculuk çekmek yerine uçağı tercih etmek hamilelikte doğru mudur?

hamileler uçağa binebilir mi?

hamileler uçağa binebilir mi?

Hamilelik süresince yolcu uçakları kabin basıncı ayarlı olduğundan hamilelikte bir sıkıntı teşkil etmemektedir, çok küçük uçaklarda kabin basıncı olmadığından yüksek irtifalarda oksijen sıkıntısı olabilmektedir. Fakat günümüz uçakları hamilelikte uçuş için elverişlidir fakat bunun bir süresi vardır, yani hiçbir uçak firması doğumu yaklaşmış bir hamile bayanı uçağa kabul etmemektedir.

36. gebelik haftasondan sonraki zaman diliminde hiçbir havayolu firması hamileleri kabul etmemektedir, bunun sebebi hamile bayan için risk oluşturacağı için değil, uçakta olası bir doğum yaşanması ihtimalini göz önünde bulundurdukları içindir.

Uçak firmasında yazan bilgiye göre ;

THY web sitesinden aldığım bilgiye göre;

• 7 ayını (28 hafta) bitirmiş hamile yolcular kendi doktorundan aldığı “Uçakla Seyahatinde Sakınca Yoktur” ibaresi yer alan bir rapor ile seyahat edebilirler.

• Bu raporun tarihi 7 günden eski olamaz.

• 7 aya (28 hafta) kadarki hamile yolcuların seyahatinde ise yolcu beyanı esastır.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*