• Anasayfa
 • >
 • >
 • İkinci öğretim harçlarının kaldırılmamasına tepki göster

İkinci öğretim harçlarının kaldırılmamasına tepki göster

Bugün yapılan açıklamada birinci öğretimler ve aöf öğrencilerinin harç paralarının kaldırılması hakkında bir açıklama yapıldı, hükümet sözcüsü Bülent Arınç ın yapmış olduğu açıklamada, birinci öğretim ve aöf öğrencileri 2012-2013 sezonunda harç ödemeyeceklerini açıkladı.

Uzun zamandır harçların kalkacağı belliydi Başbakan bu konuda bir açıklama yapmıştı ancak, ikinci öğretim öğrencilerinin de bir değişiklik olması bekleniyordu.

Komple kalkması bile en azından biraz indirime gidilmesi, yüzde 20 lik bir indirim dahi olsa biraz bunu azaltmaya gidilmesi ikinci öğretim öğrenciler için olumlu bir gelişme olacaktı, ancak yapılan açıklamada sadece birinci öğretim ve aöf öğrencilerinin harçlarının kaldırıldığı açıklandı.

İkinci öğretim harçlarının kaldırılmamasıyla ilgili öğrenciler üvey evlat muamelesi yapıldığını düşünüyor, tepkinizi gösterin.. Tepkinizi göstermek için TIKLAYIN.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

36 Kişi Yorum Yazdı.

 1. Arkadaşlar inanıpta yorum atmayın yorumları siliyorlar.Durumu gayet iyi özetleyip tepkimi ortaya koymuştum.Kendi yorumlarına göre doru yorumları barındırıyorlar ya da yorumları admin kendisi farklı isimlerden yazıp atıyor.Birde baktım admin yorumu silmiş.

 2. üniversiteli 1. öğretim 2. öğretim diye ayırıma tabi tutuluyor. bunda türkiye cumhuriyeti devleti yapıyor. kendi vatandaşına ayırım yapıyor. yada kendi öğrencisine 2. sınıf vatandaş ayırımı yapıyor. kınıyorum.

 3. ben koyu bır akpli olarak boyle bı duruma cok uzuldum. 2. oqretım olmamz cok zenqın olduqumuz anlamına qelmıyo.bunun dusunulmesı gerekıyodu. 1. oqretımler zaten az bı mıktar oduyodu. bızım odedıqımz para bır yılda mılyarlar edıyo. bu cok sacma. lutfen qereqını yapın. en azından partıye olan ılqının azalmaması ıcın ypılmalı bu. umarım gereqını yaparsnz….

 4. Fanatik bir akp li olarak…ne diyeceğimi bilemiyorum..sayın arınç müjde veriyor güya..ikinci öğretimlerin durumunu söylemiyor bile..gazeteci sormasa söylemeyecek..müjdeyi, pardon kol saatini kayıt yaptırmaya gidince alacaktık herhalde..Sayın tayyip bey..sizden ricam bu haksız,siyasi akılla ilgisi olmayan..kaş yapayım derken göz çıkartan bu yanlıştan derhal dönmeniz ve ikinci öğrenimde okuyanlarada aynı muameleyi yapmanızdır..ikinci öğretimlerde okuyanlar büyük bir infial ve hayal kırıklığı içerisindeler..aileleriyle beraber ve etki edeceklerinide katarak ne kadar oy kaybedeceğinizi danışmanlarınıza hesaplattırmanızı tavsiye ederim..oy hesabını geçelim..size inanmış..size güvenmiş insanların güvenini hayallerini yıktınız..tamir edebilirsiniz..hala şansınız var..ama yanlışta ısrar ederseniz, sandıkta sonucunu göreceksiniz..emin olunuz ki; bizde sizi hayal kırıklığına uğratacağız..Sayın tayyip bey, tekrar rica ediyorum..düşmanlarınız ellerini ovuşturuyor..lütfen aklınızı başınıza alınız. düşmanlarınızı sevindiren,dostlarınızı üzen ve yıkan, hayal kırıklığına uğratan bu yanlıştan derhal dönün ve özür dileyin.

 5. arkadaş ikinci öğretim öğrencileri toplu olarak harç yatırmayalım bu da bızım sayın başbakana yamuğumuz olsun ne dersiniz :)) çok ciddiyim ben yatırmıyorum ne olacak sa olsun.

 6. yapılan bu adaletsizliğe karşı susmayacağız. 2. öğretim harçları kalkmıyorsa bile büyük bir oranda düşürülmelidr. sandıkta görüşmek üzere tayyip beyy

 7. ben 3.dönemdir akp hükümetine oy vermiş bir birey olarak eğitim alanında uygulanan bu müjdeli haberi bir fiyasko olarak nitelendirmekteyim,bu bir dalga geçme,bu bir duygu yoksunlaştırmasıdır,refendumda gözlerim dolarak verdğim evet oyuna sandıktan sonra koşarak eve gelip seçim sonuçlarında başarılı bir sonuç almasını beklediğim akp hükümetine sayın recep tayyip erdoğana bir işçi emekçi çocuğu olaraktan hakkımı helal etmiyorum bizim için bir sevdaydın recep tayyip erdoğan ama artık sadece geçmişizde kalmış usstalık döneminde çıraklığını yaşayan silik bir lider olarak hafızamda yer alacaksın,evet bugün chp belediye burslarının geri getirilmesi için yasa tasarısını meclise götüreceğin bildirdi hayat görüşüm,hayat felsefem olarak bana tamamen zıt olan chp,akp hükümetinin yapamadığı iradeyi göstermiştir,1.öğretimde olan arkadaşlarımız bu memleketin evladıda biz dominik cumhuriyeti vatandaşımıyız… yanlış oldu tayyip baba yanlış bu şekilde kaybetmeye mahkum olacaksınız…

 8. yazıklar olsun sadece yazıklar olsun…. ya hiç olmayacaktı yada tümden kalkacaktı. böyle bir saçma kararı başbakanımızın ve cumhurbaşkanımızın kabul edeceğini sanmıyorum. en kısa zaman da düzelteceklerdir….

 9. Babam bir kişiyi okutmuyor idare edemeyebilir 3 çocuk yapmış ama 3 çocuk okutmak o kadar kolay değil kolaylaştırmıyorsunuzda .Ben ,kardeşim,ablam 3 müzde üniversite okumak istiyoruz ablam üniversitede kardeşim okuyo bende ailemin mağdur olacağını biliyorum en azından 2. öğretim harçlarınında indirilmesi lazım insanlar kazanıyor ama okula devam edemiyo bu harç paraları yüzünden az buzda birşey değil ki o harç parasıyla bir aile doyar.Neyse umarım 2. öğretimede bir el atılır.

 10. bu kararın neresinde eşitlik, adalet gerçekten bunun acilen düzeltilmesi gerekiyo çünkü bu üniversite sıralarında da gündüz gece öğrencileri arasında tartışma çıkar ve hocalara da yansır bu kargaşa ya son versinlerrrrr

 11. akp yi tutmaya devam et akp oldukça sorunlar büyücek

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*