İnsanların bir arada yaşamasının nedenleri nelerdir?

insanların bir arada yaşamasının nedenleri

İnsanların bir arada yaşamasının nedenleri neler olabilir? sosyal bilgiler 5. sınıf, araştırma ödevi,

İnsanlar geçmişten günümüze toplumlar oluşturmuş ve sürekli olarak bu topluluk içinde yaşamışlardır, ilkel kabileler bile küçük küçük kabileler şeklinde yaşamışlardır. İnsanların tek başına yaşaması yaşamını sürdürmesi asla düşünülemez, bunun sebebi ise hem psikolojik olarak konuşma yanındaki kişilerle diyalog kurarak bilgi paylaşma, sorunlarını anlatarak çözme ve ekonomik faaliyetler gibi şeyler gösterilebilir.

Ekonomik açıdan da insanlar birbirine muhtaçtır, örneğin bir terzi düşünün, veya bir ayakkabı üreticisi, yada bir ekmek yapan usta.. İnsanların yaşamını daha rahat ve konforlu olarak sürdürebilmesi için birlikte yaşayıp, tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kişilere daha rahat ulaşması gerekir.

Toplumda yaşayan tüm bireyler, tüm esnaflar, tüm üreticiler veya satıcılar aslında büyük bir aileyi oluşturmaktadır, nasıl ki ailemizde bile annemiz ev işlerini (kek, börek vs. temizlik ) yapıyorsa babamız da daha ağır (kömürleri taşıma, eşya taşıma, odun kırma, ) gibi işleri yapıyorsa bu evimizde bile bireylerin görevlerinin farklı farklı olduğunu göstermektedir.

Toplumun en ufak bireyi olan ailelerdir, ve toplumlar da aslında büyük bir ailedir, içinde ekmek üreticisi, ayakkabı satıcısı, terzisi, kuaförü olan herbirinin ayrı ayrı görevleri bulunan büyük bir ailedir toplumlar..

 

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*