• Anasayfa
  • >
  • >
  • İp adresinden adres bulunurmu? yer tespit edilirmi ?

İp adresinden adres bulunurmu? yer tespit edilirmi ?

Günümüz teknolojisi gittikçe hızla büyümektedir, özellikle internet üzerinde yapılan birçok bilgi paylaşımı ip numaralarının güvenliği gizliliğini ortaya koymaktadır.

Peki nedir ip numarası bu yazımda bilgisayarla hiç ilgisi olmayan birinin anlayacağı türden basit bir anlatımla ip numarasından adres ve yer tespiti yapılırmı ? bu sorunun cevabını sizlere vermek istiyorum.

İp adresinden yer tespiti elbette yapılır, ancak ciddi bir durum olması gerekir. Türk telekom tüm ip adreslerine ve hangi adresten bağlandığına sahiptir, ancak bunu şu kişi bana küfür etti şeklinde incir çekirdeğini doldurmayan sebeplerle hiçbir zaman paylaşmaz.

Dediğim gibi ciddi bir durum olursa eğer, kesinlikle eviniz kolaylıkla bulunur. Bilişim çağındayız, internet inanılmaz derece büyüdü, son yıllarda artık televizyon reklamlarında bile birçok internet sitesinin reklamı yapılmaya başlandı, yani kısacası güvenliği sağlamak için de ip adresleri kullanılıyor.

Klavyenin başına oturduğunuzda, beni nasıl bulacaklar düşüncesine sakın kapılmayın, internet büyük bir dünya ancak o büyük dünyada kolaylıkla sizin yerinizi bulabilecek ip adresiniz var.

İp adresinden yeriniz kolaylıkla tespit edilebilir.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Kişi Yorum Yazdı.

  1. SELAM İP ADRESİNDEN ADRESİ NERDEN NASIL BULABİLİRİZ ÖNERERİNİZ VARMI ? MAHKEME SAVCILIK DISINDA ??

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*