Işık kirliliği nasıl azaltılır

Işık kirliliğinin nedenleri ve yaşamımıza olumsuz etkileri

Işık kirliliğinin nedenleri ve yaşamımıza olumsuz etkileri

Işık kirliliğini azaltmak mümkündür, ışık kirliliğini azaltarak hem aile hemde ülke ekonomisini canlandırmak, daha da ileri taşımak ışık kirliliğini azaltmak ile mümkündür.

Işık kirliliği doğal yaşam dahil olmak üzere pek çok zararları vardır, ışık kirliliği ve gereksiz ışık kullanımı ile ekonomik açıdan da ciddi zararlar oluşabilmektedir.

Işık kirliliğini azaltmak için öncelikle sokakta gereksiz yere yanan ışıkların hemen hemen hepsine sensör takılmalıdır, önünden kedi bile geçse yansın yeterki sensörlü olsun, tabi buna uygun şekilde ampul takılması lazım zira, akşam saatlerinde sürekli yanıp söndüğünde ampul zarar görmemeli zira tasarruf edeceğiz derken zarar etmeyelim : )

Sensör ile yanıp sönen bir sokaklara, mahallelere, kavuşabiliriz arkadaşlar bu da ülke ekonomisinde ciddi derecede olumlu katkı yapacağına inanıyorum.

Çok işlek caddeler belirlenmeli, o caddelerde sürekli yanan ışık konulmalı ancak nadir olarak işleyen şehirden uzak , ara sokaklar, arka mahalle gibi yerlere sensör koyularak bir hareketlilik olduğunda ışık yanmalıdır.

Böylece ışık kirliliğini bir nebze de olsa azaltmış oluruz.

Bakınız > Işık kirliliğinin nedenleri yaşamımıza olumsuz etkileri

 

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*