• Anasayfa
  • >
  • >
  • İşletme Bölümü Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları, Olanakları Nelerdir ?

İşletme Bölümü Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları, Olanakları Nelerdir ?

İşletme Bölümü Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları, Olanakları Nelerdir ?, işletme bölümü 4 yıllık mezunları nerede çalışabilir,

Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümünden işletme alanından mezun olan öğrenciler nerelerde çalışabilir ? ne iş yapar ? iş imkanları ve iş olanakları nelerdir ? kısaca bilgi alabileceğiniz ve iş olanaklarını bu başlık altından öğrenebilirsiniz.

Üniversitelerde ençok tercih edilen ve ençok öğrencisi bulunan bölümler arasında yer alan işletme bölümü gerek lisans gerekse önlisans alanlarında her yıl birçok öğrenci mezun vermektedir.

Peki bu mezun olan öğrenciler hayatın içinde hangi alanlarda rol alabilir ? işte bu sorunun cevabını aşağıda yer alan yazıda bulabilirsiniz.

İşletme bölümü mezunları iş imkanları

Bölüm mezunları ülkemizde kamu kesimi ile özel sektörün yanı sıra uluslararası piyasalar ve çokuluslu şirketlerde ağırlıklı olarak pazarlama, finans, sigorta, bankacılık, sanayi, turizm, ticaret, bilişim, reklamcılık, halkla ilişkiler, medya ve benzeri alanlarda yöneticilikten uzmanlığa çok çeşitli görevlerde çalışabilirler.

İşletme Bölümü mezunları aldıkları eğitim programının çerçevesi gereği, her türlü işletmede iş bulma olanağına sahiptirler.

Mezunlarımız sanayi kuruluşlarının yanı sıra hizmet sektöründe bankacılık, turizm, danışmanlık kuruluşları, denetim şirketleri, sigorta şirketleri, dış ticaret şirketleri, ulaştırma şirketleri vb özel sektör kuruluşlarında işe girebilirler.

Özel söktürün yanı sıra Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Sermaye Piyasası Kurulu, Sanayi ve Ticaret Odaları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Birimi gibi kamu kuruluşlarında da çalışma olanağı da bulabilirler.

İşletme bölümü mezunları sınavla serbest muhasebeci,mali müşavir ve yeminli mali müşavirliğe kadar yükselebilir..büro açabilirler..

Bakınız >> [ İşletme bölümü taban puanları ]

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*