İstiklal marşımız söylenirken neler hissettiğinizi yazınız

İstiklal Marş’ımız söylenirken neler hissettiğinizi yazınız.

İstiklal Maşımız vatanımızın düşman işgali altındayken yazılmış ve o dönemde yaşananları anlatan, milletimizin bu işgalden kurtuluşunun ve başarıya ulaşının hikayesini özetleyen bir şiirdir.

İstiklal marşı çok zorlu şartlarda, milletimizi harekete geçirmek için yazılmış bir marştır. Daha düşman askerleri topraklarımızdayken istiklal kelimesi kullanılmış ve savaştan büyük bir başarı ile çıkacağımız belirtilmiştir.

İstiklal marşını okurken tüylerim adeta diken diken olmakta ve o günlerde yaşanan zorluklar gözümün önünde kendi hayal dünyamda canlanmaktadır. İstiklal marşı’nın yazılışı ve kabulü ile ilgili olarak bildiklerim doğrultusunda ve izlediğim belgesellerden edindiğim bilgiler doğrultusunda o dönemde yaşanan zorluklar, eşliğinde hiçbir zaman ümidini kaybetmemiş Türk Ordusu’nun başarılarla dolu mücadelesini anlatmaktadır.

Savaş öncesi yazılan bu marşda emin şekilde Türk Milleti’nin kesin şekilde savaştan başarı ile çıkacağı dile getirilmekte ve hiçbir zaman düşman karşısında eğilmeyeceği ifadeleri yer almaktadır.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*