Karışımların ayrılmasının, ülke ekonomisine katkısı

Karışımların ayrılmasının, ülke ekonomisine katkısı ve kaynakların etkili kullanımı bakımından önemini, internet, ansiklopedi, dergi vb. kaynaklardan araştıralım.

Katı atıkların ayrılmasının, sadece çevre korumaya yönelik bir çalışma asla değildir, bu atıkların ayrılmasının enerji tasarrufu, ekonomiye katkı, doğal kaynakların tasarruflu kullanımı gibi çeşitli konularda dolaylı olarak faydaları bulunmaktadır.

Geri dönüşümlerden elde ettiğimiz 1 ton kağıt ile 17 ağacın kesimlesini, 1 ton cam atık ile 100 litre petrol tasarrufu, 1 metal içecek kutusunun geri dönüşümünden elde edilen enerji ile 100 vatlık bir ampulün 20 saat çalıştırılması gibi çeşitli konularda farklı şekillerde gerek ekonomik gerekse enerji tasarrufu açısından atıkların ayrışmasının büyük önemi vardır.

Bizler de bu gibi konularda duyarlı olarak, atıkları ilgili alanlara atmalıyız, cam, kağıt ve kağıt atıkları ayrı şekilerde atmalıyız.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

40 Kişi Yorum Yazdı.

  1. uyuuuuuuuuuuuuuuyyuuyuyuyuyuyuyuyuyuyuyuyuyuyuyuyu

  2. oooooooooooooooooooooooooooooooo yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  3. teşekkürler hocam

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*