Kuran-ı Kerim’in üzerinde durduğu ve yol gösterdiği konular

kuran i kerim

kuran i kerim

Kuran-ı Kerim’in üzerinde durduğu ve yol gösterdiği temel konular nelerdir, Kuran-ı Kerim’in üstünde durduğu konular hakkında bilgi,

İslam dininin kaynağı olan Kuran-ı Kerim evrensel bir kitaptır, indirildiği zamandaki insanları ve o zamanın değerlerini konu almıştır ancak, içerisindeki yer alan ayetler günümüze kadar ışık tutmaktadır.

Kuran-ı Kerim insanların birbirlerine karşı nasıl davranmaları gerektiği, iyiyi, güzel, doğruyu, yanlışı, haklıyı, haksızı ve en önemlisi yaratıcımız olan Yüce Allah’ı daha yakından tanımak ve anlamak hayatımızı Yüce Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendirmek için indirilmiş bir kitaptır.

Kuran-ı Kerim’i hayat felsefemiz yaptığımız sürece hem bu dünyada hemde ahiret yaşamımızı güzelleştiririz, hayatımızı güzelleştirmek ve insanların mutlu olması için pek çok emir yer almaktadır, bu emir ve yasakların hepsi insanların iyiliği, mutluluğu ve güzel bir yaşam sürmeleri içindir.

Kuran-ı Kerim bize Yüce Allah’ın gücünü Kudretini bilmemize, hayatı daha iyi anlamamıza dünyaya niçin ve neden geldiğimize dair temel soruların cevaplarını bulabilmemize yardımcı olan bir kaynaktır.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*