Kyk da misafir olarak kalmak

Kyk yani kredi yurtlar kurumu hemen heme her üniversite nin yakınlarında bulunan öğrencilerin sık sık ziyaret ettiği hatta içinden çıkmadığı yerlerdir : ))

 

Tabi bu ilk başlarda olan birşey ilk yılı atlatan çoğu öğrenci eve çıkmaktadır, fakat yinede yiyecek olsun, ısınma olsun su, duş, vs. her yönden yurt gibisi yoktur, ev olursa evin de kendine göre güzellikleri vardır.

Ev ortamı bir başkadır, eğer ki 4 yıllık üniversite kazandıysanız ve yaşayacağınız il ılıman biryerse mutlaka ilk yılın ardından eve çıkmanızı tavsiye ederim.

Neyse gelelim yurtda misafir olarak kalmak için istenen belgelere ;

 

Okulda okumakta olduğunuza dair öğrenci belgesi,
1 adet fotoğraf,
Günlük yatak ücreti (6 tl’den başlıyor) (ilden ile farklılık gösterebilir)

Bunları ayarladıktan sonra, kalacağınız yurt müdürlüğüne gidiyorsunuz, kalmak istediğinizi söylüyorsunuz. Size bir dilekçe yazdırıyorlar, (oradaki görevli yardımcı oluyor zaten) parasını sizden tahsil ediyorlar, bir fatura kesip size teslim ediyorlar. Misafir öğrenci kartına fotoğrafınızı yapıştırıyorlar ve yurt müdürüne faturanızı ve misafir kartınızı gösterip onaylatıyorsunuz ve işlem bitiyor. Gidip nevresimlerinizi alıp size söylenen oda numarasında kalıyorsunuz. Hepsi bu kadar..

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , , , , , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

1 Yorum

  1. ben aöf öğrencisiyim.bölümüm coğrafya.yalnız okula uzakta kaldığımdan birebir iletişim halinde olmak mümkün olmuyor.fakültemize bölümümle ilgili konferanslar,forumlar,arazi çalışmaları yapılmaktadır.bunlara yalnız yakında olanlar katılabilmekte.bende bu sebeplerden dolayı konaklama için sizin yurdunuzda kalmak istiyorum.bunun mümkün olup olmadığını,şartlarınızı,detatlı olarak ücretlerinizi,imkanlarınızı açıklarsanız çok memnun olurum.yardımızı bekliyorum.kolay gelsin.

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*