Kyk Kredi-Burs Son Sınıf Nezaman Kesilir ?

kykKyk dan kredi yada burs alan öğrenciler özellikle son sınıftakiler alışmıştır 2 yıllıksa 2 yıl boyunca 260-280 tl okul bittiğinde de kesinlince eksik eksik olurlar : )

Fakat bu durumda kredi alanların birkaç ay daha gecikmeli olarak kesileceğinden onların kafası biraz daha rahat, taa ki geri ödeme başlayana kadar.

Burs alanların aylık ödemesi okul bittiğinde kesilir ancak kredi alan öğrencilerin ise okul bittikten sonra da 2,3 ay daha devam eder.

Bu tamamen size ödenecek miktarla ilgilidir, örnek olarak alacağınız miktar toplam 8 bin liraysa ve okul bittiğinde 7.720 tl ödeme almışsanız toplam son 1 ay daha ödeme alırsınız bunun gibi.

Sormak istediklerinizi buradan yazabilirsiniz arkadaşlar. Hemen cevaplarım ; )

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

9 Kişi Yorum Yazdı.

  1. Ben önlisans okuyorum 1 yıl yattı sadece bursum yani 9ay 2.sınıfım şuan bursum yatmıyor sebebi ne olabilir acaba gerçekten hemen cevaplarsanız cok sevinirim

  2. ben ön lisans okuyorum 2. sınıftayım kyk dan kredi alıyordum fakat 2. sınıftan itibaren bursa dönüştü ve 3 aylık yatırmaya başladılar şuan yatması lazm ama yatmadı hala ve sorgulama ekranında kredi bitiş tarihi 30 hazirazn 2015 yazıyor bursum devam edermı yoksa kesılırmı ?

  3. Benim son 7 ay lık kredim bursa çevrildi ne zaman kesilir benim bursum son sınıfın

  4. Kredi sorgulamaya 1-2 ay önce baktığımda son ödeme ağustos gözüküyordu fakat şimdi haziran gözüküyor. E devletten girip baktım orda da haziran gözüküyor. Haziran son kredi mi?

  5. arkadaşlar burslar haziranda yatar temmuzda yatmaz diye biliyorum, ama kredi eylüle kadar ödeniyor.

  6. Ben üniversite son sınıf öğrencisiyim ve karşılıksız burs alıyorum acaba bu burs haziran ayında da yatar mı yardımcı olur musunuz, ne zaman kesilir ?

  7. busrlar ne zaman kesiliyo

  8. ben okulu 2009 da kazandım hazırlık vardı yurda 5 yıllık kayıt yaptırdım. ama hazırlık atladım. ama yurda bildirmedim bunu şimdi 5. senem bu yıl artık yıl okuyorum kredim kesildi yurttanda atılırmıyım diye çok korkuyorum .

  9. 02.07.013 mezun oldum ancak kredım temmuz ayından sonra kesıldı normalde her yıl eylule kadar verılıyordu. bazı arkadaslarım benımle mezun oldugu halde kredıyı almaya devam ettıler. bu durumda ne yapmalıyım 2 ayı alabılmek ıcın

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*