Kyk Kredi Neden Yatmadı, Parası Yatmayanlar 7 Ocak 2013

kykArkadaşlar daha önceden herkes çok sevinmişti 1040 TL gibi 4 aylık parayı verdiler bize, kyk yı aradık resmi bir bilgi verilmedi, bazı kyk lardan burs dendi, bazıları ise toplu verildi ocakta para alamayacaksınız denildi.. Ancak herşeye rağmen yapılan açıklama da da AB burs projesi kapsamında olduğundan ötürü bizler de bunu BURS adı altında değerlendirip tüm paramızı harcadık benim ve bizim gibi yüzlerce öğrenci var bundan eminim bende bu yazıdan sizlerle paylaşmak istedim.

1040 TL ile ilgili olarak yapılan bu durum kredi parasıyla geçinen, 1 ay boyunca o para ile idare eden arkadaşlar için bizim için çok moral bozucu oldu.

Oysa ki hepimiz 1040 TL yi harcarken hep şunu düşündük “devlet kesinlikle parayı toplu vermez, öyle birşey yapmaz” diyerekten belki de rahat rahat harcadık, ancak bugün tarih 7 ocak 2013 ve tam 1 ay boyunca sevindik 1040 TL burs çıktı diye, şimdi o sevinçlerimizin yerine kara kara düşünceler hakim..

Ben şimdiden part time çalışacak bir yer buldum kendime, umarım sizler için de herşey iyi olur demekten başka diyecek sözüm yok.

1040 TL BURS KAZANAN arkadaşlara Geçmiş Olsun ! Hepimize Geçmiş Olsun !

Yorumları Oku 

 

+Yorum Yaz

 

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , , , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

54 Kişi Yorum Yazdı.

  1. geri ödeme planında kasım ayına kadar olan borcumuzdan sorumluyuz, kasım ayından sonra öğrenim kredisi değil burs alıyoruz zaten, o yüzden kasım 2012’ye kadar olan borçlar tekrar yapılandırılıp tebliğ edilecek, ama bu nisan ayına kadar para alamayacağımız gerçeğini de değiştirmiyor tabi, devlet yine öğrencinin arkasında (!)

  2. arkadaşlar devlet bu 1040 tan sonra sadece 780 tl para verecekmiş . ve yapılan zamlar bide eksik verilen parayla birlikte her öğrenciden 690 tl çalınmiş oluyo cünkü ben 5250 milyara imza attım 3900 ödeme yapıldı normal de 1350 tl daha almam lazım ama sistemimde 780 tl daha ödeme yapılacak diye geciyo oh ne güzel valla her öğrenciden 690 tl kar yapılıyo toplam 20.000 öğrenci aynı durumda hesaplayınca ortaya müthiş bi para cıkıyo.

  3. slm arkadaşlar ben bu krediyi ilk defa alıcaktım 1. sınıf öğrencisiyim benimde aynı şekilde kredim yatmadı tüm arkadaşlarımın 280 tl yatmış. ne yapmam gerekiyo bilgisi olan varsa cevap yazabilirmisiniz?

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*