LG G3 Telefon Kendi Kendine Kapanıyor

soruSoru : Bugün yeni bir telefon aldım, LG nin G3 modeli telefonu evde bırakmıştım hiçbir uygulama açık değildi, daha doğrusu iş telefonu olarak yani 2. telefon olarak kullanmaktayım, belirttiğim gibi hiçbir uygulama açık değil, LG G3 model telefonum durduk yere kendi kendine kapanmış, sebebini anlayamadım bu konuda internette araştırma yaparken benim gibi farklı kişilerin de olduğunu tek ben olmadığımı gördüm, bu konuda ne tavsiye edersiniz yardımlarınızı bekliyorum.

Arzu yazdı.

Cevaplandı :

Telefonu yeni mi aldınız ? eğer yeni aldıysanız hemen garantisine geri verin ve yenisini talep edin, yada garanti tamir uygulayabilir.

Bu konuda LG yetkililierinden gelen mail şu şekilde ;

LG Mobile ürünlerinde, yazilim tabanli bazi problemler cihazin fabrika ayarlarina geri çevrilmesiyle çözülebilmektedir.
Bu islem, telefon hafizasindaki rehberin (SIM ve SD kart hafizasi bu islemden etkilenmemektedir) silinmesine yol açar, bu yüzden islemden önce ihtiyaç duyuyorsaniz mutlaka yedekleme yapiniz.
Cihazi fabrika ayarlarina geri çevirmek için:
– Ana ekranda, herhangi bir telefon numarasini tuslar gibi: 3845#*855# tuslarina basiniz.
– Ekrana gelen menüdeki VCDMA ONLY içerisinden FACTORY RESET. ( Fabrika Ayarlarini Sifirla ) seçenegini onaylayiniz daha sonra gelen ekranda yeniden FACTORY RESET seçiniz.
– Gelen sifirlama uyarilarini kabul etmeniz halinde bulunmamaniz halinde islem ortalama 30-60 sn. içinde sona erecek, telefonunuz fabrika ayarlarina geri dönecektir.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*