“Niçin ibadet edilir?” sorusunu açıklayan bir kompozisyon

“Niçin ibadet edilir?” sorusunu açıklayan bir kompozisyon yazınız, ibadet ile ilgili kompozisyon, ibadetin önemi hakkında kompozisyon, ibadet neden yapılır,

Niçin ibadet edilir?

İbadet dünya üzerinde yaşayan tüm insanların en başta Allah’a kulluk vazifesini yerine getirmek bununla birlikte dünyasını güzelleştirmek aynı zamanda dünyasını güzelleştirirken ahiretini de aynı şekilde güzelleştirmek için yapılması gereken şeylerdir.

İbadet müslümanların Allah’a karşı yapmakla yükümlü olduğu şeylerdir, ibadetlerin insan sağlığına bilimsel olarak kanıtlanmış pek çok faydası da bulunmaktadır. Örneğin; Namaz kılmak, oruç tutmak, güsul abdesti alarak yıkanmak vs. gibi pek çok ibadetimizin, hem insan sağlığı için önemi hemde kulluk görevimizi yerine getirmemiz için şarttır.

Oruç tutmak bilimsel olarak insan sağlığına faydaları olduğu bilinmektedir, aynı şekilde namaz kılmanın insan vücuduna sağlık açısından pek çok faydası vardır, yine yıkanmak güsul almak insan vücudu için olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Netice olarak ibadet etmemiz, aslında sağlığımıza bir artı katarken aynı zamanda ahiretimizi de güzelleştirdiğine şahit olmaktayız.

Yüce Allah yaratıcımızın bizim yapmış olduğumuz ibadete hiçbir şekilde ihtiyacı yoktur, O doğurulmamış ve doğmamıştır sadece her müslümanın kendi hayatını güzelleştirmesi için sınav dünyasında bize bir kulluk görevini yüklemiştir, bu görevi güzel şekilde yerine getirenler sevapla, kötü olarak tamamlayanlar ise cezasını ahirette görecektir.

İbadet etmek sadece namaz kılmak yada oruç tutmak değildir, çalışmak, yolda bir taş gördüğümüzde başka birinin ayağına takılıp düşmesin diye kenarı koymak, yaralı bir kuşa yardımcı olmak bunların hepsi aslında bir ibadettir.

Dolayısıyla ibadet etmek müslümanlar için Allah’a kulluk etmek demektir, Allah’a kulluk etmek, bize bu güzel dünyayı sağlayan Yüce Rabbimiz’e şükretmek, onu anmak, dualarla zikretmektir.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

53 Kişi Yorum Yazdı.

 1. cok iyisiniz

 2. iyki internet diye birşe var 😀

 3. yine de işime yaradı yazanların eline emegine saglık

 4. arkadaşlar keske giriş gelişme ve sonuc olsaydı

 5. Gerçekten mükemmel olmuş 2 kıtasını yazıyım diye oturdum bi bakmışım hepsi yazmışım emeği geçen herkesi tebrik ediyorom hepinizin eline sağlık

 6. çok saolunnnnn

 7. çok teşekürler 2 satir güzel 1 kompozisyon arıyodum şimdi buldum çok saolun

 8. teşekkürlerrr

 9. çokkkkkkkk tşk ederim

 10. Dinnimizi tamamen çok güzel anlattıyor

 11. guzel 2 kıtasını ayzdım

 12. Çok uzun o yüzden hepsini yazmadım ama öğretmen çok beğendi.

 13. Çok saolun harika bizim hoca ödevlere bakmadigi için sorun yok

 14. Niçin ibadet edilir?

  “İbadet dünya üzerinde yaşayan tüm insanların en başta Allah’a kulluk vazifesini yerine getirmek bununla birlikte dünyasını güzelleştirmek aynı zamanda dünyasını güzelleştirirken ahiretini de aynı şekilde güzelleştirmek için yapılması gereken şeylerdir.” kıtasını yazdım çok uzundu

 15. Konposisyon çok uzun 1 kıtasını yazdım ya siz

 16. Cok cok tesekkur ederim hepinize bizim din hocasi gicik gicik ve gicik ama cok guzel sagolun

 17. Cok sağolun cok guzeldi teşekkürler

 18. 🙂 TEŞEKKÜRLER 🙂

 19. (: TEŞEKKÜRLER 🙂

 20. bizim hoca antika tarihi eser çok gıcık hepsini yazmak zorundayım

 21. biraz daha kısa olsa güzel olurmuş ama bizim öğretmenimiz gıcık olduğu için mecbur hepsini yazcam

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*