Obama ve Romney Kaç Oy Aldı ? 7 Kasım 2012

Amerika seçim sonuçları 7 kasım 2012, obama kaç oy aldı, romney kaç oy aldı, obama nereleri kazandı, romney nereleri kazandı, amerika 7 kasım seçim sonuçları,

Amerika yeni Başbakan’ını seçiyor Amerika nın Başbakan’ı olarak bulunan Obama ise 2. bir şans istiyor, Romney ise seçime büyük umutlarla büyük beklentilerle girdi, 7 kasım 2012 Türkiye saati ile sabaha karşı belli olan Amerika seçim sonuçlarının sonuçlarını herkes merakla bekliyor.

Bakalım Obama Kaç oy alacak, Romney kaç oy alacak. 2012 ABD yerel seçim sonuçlarından en fazla oyu kim alacak, merakla bekliyoruz.

Obama 2.kez Kazandı

İşte Obama nın kazandığı eyaletler
Iowa, Ohio, Oregon, California, Hawaii, Washington, New Mexico, Minnesota, New Hampshire, Wisconsin, Pennsylvania, Michigan, New York, Connecticut, Delawere, Illinois, Maine, Maryland, New Jersey, Massachusetts, Rhode Island ve Vermont eyaletlerinde zafer kazanan Obama aynı zamanda, eyaletlerden farklı bir statüye sahip başkent Washington DC’de de galip geldi.

Rakibi Romney in kazandığı eyaletler
Romney ise, Kuzey Carolina, Idaho, Arizona, Missouri, Montana, Utah, Kansas, Texas, Louisiana, Wyoming, Kuzey Dakota, Güney Dakota, Nebraska, Oklahoma, Arkansas, Mississipi, Alabama, Indiana, Georgia, Güney Carolina, Kentucky, Batı Virginia, Tennessee’de yarışı Obama’nın önünde tamamladı. Buna göre, Romney’nin delege sayısı 203’te kaldı.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*