• Anasayfa
  • >
  • >
  • Oruç tutarken susuzluğu ne giderir susuzluğu gidermek için ne yapabilirim?

Oruç tutarken susuzluğu ne giderir susuzluğu gidermek için ne yapabilirim?

1 ağustos 2011 tarihinde tüm islam alemi oruç tutmaya başlayacak, bu yeni ramazan ayında inananlar ilk sahuru pazar gecesi yapacak. Sıcaklarda oruç tutmak geçtiğimiz yıllara göre zor olacak ancak, sıcaklarda sıvı tüketimini fazla yapmalıyız ki oruç tuttuğumuz zamanlarda susuz kalmayalım.

İftar ile sahur arasında yaklaşı 2 litre kadar su içmeliyiz, ertesi gün oruç tutarken fazla terlememeye ve sıcaklarda durmamaya özen göstermeliyiz, vücudumuz nekadar terlerse okadar su ihtiyacımız artacak ve halsiz kalabiliriz.

Susuzluğu gidermek için birincil kural iftardan sahura kadar açık limonlu çay içmektir. Limonlu olmasının temel nedeni iftarla sahur arasında yediğiniz yemeklerin içindeki kalsiyum, çinko, demir gibi minerallerin emiliminin azalmasını engellemek içindir.

İkinci susuzluğu giderebilecek besin tabii ki su.. İftarda arada ve ikinci arada ve sahurda tüketmek lazım. Sahurda iki bardak suyun gün içindeki susuzluğu giderdiğini biliyorum. İftarda bir bardak su ve aralarda birer bardak su içmek lazım.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , , , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Kişi Yorum Yazdı.

  1. Ağzıma su alıp çalkalayıp geri tükürsem, sonra o ağzımda kalan az bi suyu yutsam problem olur mu ?

Pingbacks/Trackbacks

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*