Özel Ders Öğretmen, Öğrenci Saat Ücretleri 2013-2014

ozel ders ucretleriEvet değerli okurlar çoğu aile çocuklarının eksik kaldığı derslerde özel öğretmen tutarak bu eksikliklerini gidermeye çalışıyorlar. Ben de 4 yıldır özel ders veriyorum. Ders verdiğim alan daha çok İngilizce , öğrencilerim ise ilköğretim öğrencileri. Eksik oldukları konularda yardımcı oluyorum, birlikte test çözüyoruz ve bu şekilde o dersteki performansları artıyor. Eksik oldukları konuları tamamlayarak sınavlarda daha fazla başarı elde ediyorlar. Ben dersleri öğrencilerimin evlerine giderek veriyorum. Tabi ilk önce o aile konusunda araştırma yapıyorum; nasıl insanlar oldukları konusunda. bu zamana kadar hiçbir öğrencimle veya ailesiyle bir sorun yaşamadım. Özel derslere başladıktan sonra çocuklarının İngilizce konusunda daha başarılı olduklarını , özel dersten verim aldıklarını, memnun kaldıklarını söylediler. Öyle ki beni çevrelerinde özel derse ihtiyacı olan kişilere tavsiyede bulunmaya başladılar.

Bilindiği gibi dershaneler önümüzdeki sene kalkıyor. O yüzden özel derse olan talebin artacağını düşünüyorum. Maddi durumu iyi olan aileler veya çocuğunun derslerinde daha iyi olabilmesi için elinden geleni yapmak isteyen ailelerin, özel öğretmene olan isteklerinin artacağını tahmin ediyorum.Benimyazim.com Türkiye’de bir de şöyle bir sistem var: çoğu öğretmen kendi sınıfındaki öğrencilerine özel ders vermekten kaçınıyorlar. Bence bunun sebebi öğrenciler şöyle düşünüyor “ben bu dersi sınıf içerisinde iyi bir şekilde anlattım” düşüncesi ve bundan ziyade” bak çocuk dersten geçemeyince öğretmenden özel ders alıyor ona para veriyor ki sırf dersten geçebilmek için” bu dedikodulara sebep vermemek için kendi sınıfındaki öğrencilere özel ders vermek istemiyorlar.

Evet değerli okurlar şimdi gelelim verilen özel derslerin saat ücretlerinin fiyatının ne olduğuna. Ben şuanda 1 saat için 40 tl alıyorum. Tabi 1 saat diyorum ama çalışma süremiz 1 buçuk saati buluyor. Size bu konuda umarım yardımcı olabilmişimdir..

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , , , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

1 Yorum

  1. bende öğrenciyim karadeniz teknik üniversitesinde arkadaşım senin söylediğin gibi bende özel ders vermekteyim ancak benim verdiğim dersin saat ücreti 30 tl alıyorum, öğrenci olduğum için az veriyorlar zam yapın da diyemiyorum ama yetiyor yani

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*