Ses kirliliğini azaltmaya yönelik çözümler nelerdir

Ses kirliliğini azaltmaya yönelik çözümler nelerdir, gürültü kirliliğini azaltma ile ilgili fikirler, gürültü kirliliği nasıl azalır,

Gürültü kirliliği büyük şehirlerde özellikle metropol şehirlerde oldukça fazla olmaktadır, bu şehirlerde milyonlarca araç yer almakta ve onda biri sadece kornaya bassa bile inanılmaz bir gürültü ortaya çıkmaktadır, bununla birlikte gereksiz megafonlardan yapılan anonslar, çeşitli yerlerden çıkan sesler vb. gibi gürültü kirliliğini oluşturan en temel etkenledir.

Ses kirliliğini azaltmak için çözümlerden ilk aklıma gelen, nasıl ki çevreyi kirletene ceza kesiliyorsa, gürültü kirliliği yapan kişilere de ciddi derecede yaptırım uygulanabilir yani ceza kesilebilir, böylece sokak ortasında megafon ile satış yapan, yada hurdacı diye bağıran, yada gereksiz yere korna çalan kişilere yaptırım uygulanırsa birkaç yıl içinde bu benimsenecek ve insanlar ses çıkarmamaya başlayacaklardır.

Nasıl ki yıllar önce kapalı ortamlarda sigara içilebiliyor iken, günümüzde insanlar bunu benimsedi ve artık kapalı ortamlarda sigara içmiyorlarsa, aynı şekilde gürültü kirliliği yapanlara da ceza uygulanırsa kısa sürede sessiz sokak ve caddelere kavuşabiliriz.

 

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*