Sevgililer Günü Tarihi, Nasıl Ortaya Çıkmıştır, Kim Bulmuştur

sevgiliye resimli fotoğraf sözSevgililer günü her yılın 14 şubat tarihinde birçok ülkede kutlanan sevgililerin, karı-kocaların, nişanlı çiftlerin birbirlerine sevgilerini belli etmesi, ve hediyeleşmeleri anlamına gelen, özel bir gün olarak bilinir.

Peki bugüne kadar hediyeler aldığımız sürekli kutladığımız ve sevgilimizi, eşimizi, nişanlımızı mutlu ettiğimiz bu sevgililer gününün tarihçesini biliyor muyuz ? ilk olarak nasıl meydana çıkmıştır ? kim bulmuştur  ? hangi ülkede ilk olarak kutlanmıştır bu yazıda sizlere bu soruların cevabı ve bunun gibi önemli bilgilerden bahsedeceğiz.

Öncelikle eğer sevgilinize güzel bir mesaj, sms göndermediyseniz, sevgililer günü mesajları bölümünden güzel bir söz seçip gönderebilirsiniz.

Sevgililer günü Tarihçesi

Sevgililer gününün tarihine baktığımızda, ilk olarak 1800 lü yıllarda  Esther Howland‘ ın ilk sevgililer gününü kutlamak için kart göndermesi ile başlamış ve ardından pek çok ülkede yaygınlaşan bugünkü halini alan bir önemli gün haline gelmiştir. İlk olarak Amerika’da kutlanmıştır.

Aradan yıllar geçtiğinde ise, bu günle ilgili ticari açıdan oldukça fazla önemli olmuş ve dünyaya akın akın yayılan bir durum olmuştur. Sevgililer gününün ticari açıdan da önemi hafife alınmaz bir gerçektir.

Hristiyan kökenli bir kutlama olduğu için pek çok müslüman ülkede yasaklanmıştır, Suudi arabistanda yasaklanmıştır.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Kişi Yorum Yazdı.

  1. Bu sevgililer gününü kim ortaya çıkarmış sa ondan allah razı olsun çok büyük sevaba girmiş hocam tebrik ederi kendisini

Pingbacks/Trackbacks

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*