Teknoloji yaşamımızı nasıl kolaylaştırmıştır

Teknoloji yaşamımızı nasıl kolaylaştırmıştır, teknolojinin yaşamımıza getirdiği kolaylıklar nelerdir,

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanoğlunun yaşamı da oldukça hızlanmış ve bu hızla birlikte konfor oluşmuştur. Konforlu ve rahat yaşamın sırrı teknolojiyi kullanmaktan geçmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile özellikle bilgisayarın bulunması ile birlikte insanların iletişimi hızlanmış, bu bilgisayarların birbirine bağlanması yani internet ortamının oluşturulması ile de iletişimde büyük bir dönem başlamıştır.

peykler

peykler

Teknolojinin gelişmediği dönemlere yani 500 yıl öncesine baktığımızda günümüzde tek tıklama ile anında ulaştırılan postalar o dönemlerde Peyk adı verilen özellike Osmanlı’da Padişahın maiyetinde bulunan ve sultanın mesajlarını uzak mesafelere koşarak süratle ulaştırmakla vazifeli bir de “peyk”ler bulunmaktaydı.

Gördüğünüz üzere insan gücü ile tamamen koşarak uzun mesafelere mesaj götüren bir çağdan tek tıklama ile birkaç saniye içinde dünyanın diğer ucunda bir kullanıcıya anında posta iletebilir durumda geldik.
Teknoloji insanların yaşamlarında bukadar büyük bir değişme ve rahatlık getirmiştir. Bu sadece bir örnektir bunun dışında teknolojinin hayatımızı rahatlattığına dair pek çok örnek mevcuttur.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*