Teknolojik ürünleri hayatımızda ve çevremizde yaptığı değişiklikler

Teknolojik ürünlerin hayatımızda ve çevremizde yaptığı değişiklikler nelerdir, geçmişten günümüze teknolojik aletlerin hayatımızın değişmesine yaptığı etki nedir,

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların yaşamlarında da belli başlı değişiklikler meydana geldi, bu değişikliklerin bazıları olumlu bazıları olumsuz olabilse de ancak çoğunluklu teknolojinin gelişmesi insanların yaşamına olumlu şekilde etki ettiğini söyleyebiliriz.

teknolojik ürünlerin hayatımızda ve çevremizde yaptığı değişiklikler

teknolojik ürünlerin hayatımızda ve çevremizde yaptığı değişiklikler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar dünyanın bir ucunda olan bir olayı canlı olarak izleyebiliyor, maçları, spor müsabakalarını evlerinden canlı olarak takip etme imkanı buluyordu, oysa geçmişte insanlar maçları stada giderse ancak izleyebiliyor, diğer türlü izleme imkanı bulamıyordu..

Eskiden iletişim için kullanılan postalar günümüzde yerini e-mail’e bırakmış durumda, göndermek istediğimiz bir yazıyı tek tıkla gönderiyor ve anında iletmek istediğimiz yere ulaştırabiliyoruz, oysa geçmişte insanlar postanın ulaşmasını günlerce, haftalarca bekliyor ardından gönderdiği postanın akıbetini bile takip edemiyodu.

e mail

e mail

Mesela benim küçüklüğümde ansiklopediler vardı, ödevlerimizi bu ansiklopedilerden araştırır defterimize yazardık, oysa şimdi insanlar ansiklopedi almak yerine evine internet bağlatıyor ve istedikleri bilgiye geniş ve detaylı olarak kısa zamanda kolayca ulaşıyor. Bu da teknolojinin hayatımıza getirdiği değişiklik ve yeniliklerden birisidir.

Bu ve bunun gibi değişiklikler ile teknoloji insanların yaşamına hız , zaman , yenilik, bilgiye daha çabuk ulaşma, kazandırmıştır..

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: 

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*