Toplumsal sorunlar karşısında insanlar nasıl hareket etmelidir

Toplumsal sorunlar karşısında insanlar nasıl hareket etmelidir, bu konuyla ilgili örnekler.

Toplumsal sorun denildiği zaman aklımıza toplumla alakalı olan sorunlar gelmelidir, toplumsal sorun denilen şey aslında toplumu ilgilendiren sorunlar olarak bilinir, toplumsal sorunlara örnek olarak; işsizlik, eğitimsiz olmak, nüfus fazlalığı, ailelerin fazla çocuklarının olması vs.. gibi olaylar toplumsal sorun niteliği taşıyabilir.

Kişinin iç ve dış dünyasında yaşadığı sıkıntılar, sorunlar toplumsal sorun olarak nitelendirilebilir. Peki bu ve bunun gibi toplumsal sorunlar çözülmesi için neler yapılmalıdır, insanlar toplumsal sorunlar karşısında nasıl hareket etmelidir ; İnsanların toplumsal sorun ile ilgili olarak bir sıkıntıları olduğu zaman bunu en iyi şekilde çözecek olanlar yine kendileridir, yani bu durumda en başta eğitim vermek, konu ile ilgili olarak ciddi bir eğitime tabii tutmak gerekmektedir.

Böylece insanları bilinçlendirerek, insanların kafasındaki soru ve sorunlara çözüm bulabilir, toplumsal sorunların önüne geçebiliriz. Bununla birlikte, rehberlik yaparak insanları yönlendirmek, fikir alışverişinde bulunacak eğitimli kişiler yetiştirmektir.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Kişi Yorum Yazdı.

  1. Aynen sana katılıyorum

  2. Çokkkkkkkkk güzel bir site:):):)

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*