Trafik eğitimi niçin önemlidir?

Trafik eğitimi niçin ve neden önemlidir, trafik eğitimi nasıl olmalıdır, trafik eğitimi nezaman ve nerede başlamalı,

Trafik eğitimi okullarda başlamalıdır, öğrencilerin küçüklükten itibaren trafik ve trafik ışıkları, trafik kuralları konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Trafik eğitimi okulda başlamalı öğrencilerin ehliyet alabileceği yaşa kadar devam etmelidir. Trafik sadece araç kullanan kişiler için değil, herkes için önemlidir. Trafik kurallarını bilmek, trafikte yanlış ve hatalı araç kullananları şikayet etmemize olanak sağlar, trafik kurallarını bilmezsek kimin hatalı olduğu konusunda fikrimiz olmaz.

Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi trafik sorunudır, her yıl binlerce kişi trafik kazalarında yaşamını yitirmektedir. Özellikle bayramlarda televizyon haberlerinde görmüşsünüzdür, 100 ün üzerinde trafik kazasında insan ölmektedir. Bu ülkemizin trafik konusunda yarayan kanası demektir.

Öğrencileri küçüklükten itibaren bilinçlendirmek, neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğretmek gelecek nesiller için trafikte daha duyarlı, daha bilinçli bir sürücü profili oluşturmak demektir. Bu yüzden trafik eğitimi gelecek nesiller için gelecekteki sürücüler için daha güzel trafik daha sorumluluk alan sürücüler oluşturmak için çok önemlidir.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*