Ücretli Öğretmenlik Nedir ? Ders Saati Ücretleri 2013-2014

ozel ders ucretleriÜcretli Öğretmenlik Nedir ?
Ücretli öğretmenlik meb tarafından atanamayan ancak hala içinde öğretmen olma aşkı ve sevdası bulunan topluma yön vermede en etkin rolde başrol oynayan öğretmenlerimiz için ücretli yani girdiği ders saati kadar para alan öğretmenlere ücretli öğretmenlik adı verilmektedir.
Ücretli öğretmenlik hakkında ilk önce ne olduğunu belirtmek istedim, ücretli öğretmenlik atanamayan öğretmenlerin ve, son çare olarak yaptıkları ve girdikleri ders saati kadar para aldıkları öğretmenlik türüdür.
Ücretli öğretmenlik şartları arasında en temel olanı ise 4 yıllık lisans mezunu olmak ayrıca isteğe bağlı olarak, yada ihtiyaç olarak da 2 yıllık üniversite mezunları da alınabilmektedir tamamen ihtiyaç durumuna göre.

Ücretli Öğretmenlik Maaşları, Ders Ücretleri

Ücretli öğretmenlerin maaşları konusunda normal bir öğretmen ilekıyaslama yapmak elbette uygun olmaz, ücretli öğretmenlerin 2013 yılı verileri normal bir çalışma temposuna göre ,ortalama alınan aylık para 1.000 TL civarı olmaktadır.

Ücretli öğretmenlerin ders saati ücretlerine değinmek gerekirse ;

2010 senesinde ücretli öğretmenlik ders saati ücreti brüt 8.32 TL, net: 7.02 TL
2011 senesinde ücretli öğretmenlik ders saati brüt ücreti 9,02,net 7,2 TL
2012 senesinde ücretli öğretmenlik ders, saati brüt ücreti 9,27 TL,net ise 7,8TL…

Soru Sormak yada Cevap yazmak için [ Tıklayın ]

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

57 Kişi Yorum Yazdı.

  1. 2013 yılında ayda 120 saat derse gıren bır ucretlı ıgretmen tam olarak ne kdar alır lutfel ayrıntılı bılgı verınız tesekkurler

  2. deyerli öğretmen arkadaşlarım ben sizlerin yerinde olsam ücretli öğretmenlik yapmam osınıflar boş kalsın bakalım meb neyapacak eğitimde böyle bir saçmalık olmaz hükümet bütçe yok diyor peki imefeye borç bitti nasıl oluyorda hayatı önem taşıyan eğitime büççe ayıramı yor bu hükümet hani diyorduk eyitim şart üniversteyi bitiren öğretmen olacak sayın başbakan öğle diyordu bundan şu çıkıyor bekara karı boşaması olay sayın başbakanım yapamayacağın sözleri konuş mamalısın zaten başa getirdiyin bakanların hepsi züzüne bulaştırdı sıf öğretmen kadroları azalsın diye sınıfları 50 60 kişi yaptılar böyle bir eyitim olmaz lütfen şubat ataması yapılsın hangisinde açık varsa kapatılsın saygılarımla

  3. PEKİ DİYELİM ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUMUZ KABUL EDİLDİ GİDİP OKULA YERE BAKIP BEĞENMEDİĞİMİZDE TEKRAR VAZGEÇEBİLİYORMUYUZ…BİRDE BEN KÖ YADA İLÇE DÜŞÜNÜYORUM orda tamamen kalmam geçimimi zorlaştırır mı

  4. Peki ücretli öğretmenliği istediğimiz zaman bırakabiliyor muyuz? Bir de ben sosyal bilgiler öğretmeniyim ingilizce kursuna gittim ama MEB onaylı değildi ingilizce öğretmenliği de yapabilir miyim?

  5. Merhaba. Merak eden arkadaslara aciklayim. Ben 2 yildir ucretli ogretmenlik yapiyorum. Haftalik 30 saat derse giriyorum ve 1000 tl civarinda para maas aliyorum. Calisma saatlerine gelince bu gorev yapicaginiz okulun egitim satine gore degisir. Okullarin çogu yarim + yarim tam gun egitim vermekte isede bagzi okullar tam gun yani 9 – 15 saatleri arasi egitim vermekte. Bu fark tenefus dakikalarina, oglen yemegi arasi verilmesine ve derslerin blok islenip islenmedigine gore degismekte.

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*