• Anasayfa
  • >
  • >
  • Windows Klasör İçindeki Dosyalar Kayboldu, Boş Klasör Yazıyor Çözümü Nedir ?

Windows Klasör İçindeki Dosyalar Kayboldu, Boş Klasör Yazıyor Çözümü Nedir ?

windows-7Siteye gelen sorulardan birisinin çözümünü sizlerle paylaşmak istedim değerli okurlar. Bir ziyaretçi bilgisayarındaki dosyalarının kaybolduğunu ve klasör boş yazdığını, ancak klasör içinde sağ tıklayıp özellikler’e tıkladığında ise klasörün dolu olduğunu gördüğünden yakınmış. Önemli birçok belge ve klasörüm yok oldu diyor yardım istemiş bende burada bunun çözümünü sizlerle anlatmak istedim.

Windows’da dosyaların yok olmasının çeşitli nedenleri olabilir ancak, en yaygın olanı, dosyaların gizlenmesi olabilir, yada daha da kötüsü bir virüs girip bilgisayarınızı talan etmiş olması olabilir, tabi antivirüs programı kullanmıyorsanız bu seçenek geçerlidir.

İlk önce ;

Klasör boş yazıyor ve içinde dosya olması gerekiyorsa kısaca dosyalar görünmüyorsa buraya >, windows gizli dosyaları gösterme tıklayarak gizli dosyaları görsterme konusunda gerekli bilgiye sahip olup, dosyaları gösterebilirsiniz.

Bu işinize yararmadıysa, bilgisayarınıza antivirüs programı ile bilgisayarınızı komple taratın, ardından sorun halen devam ederse, combofix adlı programla tekrar taratın.

Zaten dosyalar gizli değilse, büyük ihtimalle sorun büyük demektedir. Merak ettiklerinizi bana yazabilirsiniz.

Combofix programı kullanımı hakkında bilgileri buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: 

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*