Winrar Dosya Çıkartırken CRC Hatası Çözümü Varmı ?

Soru : Geçen gün Fifa oyununu indirdim ancak oyunu yüklerken yani Winrar’dan dosya çıkartırken crc hatası alıyorum bunu nasıl çözebilirim ?

Cevaplandı :

Bu durum birçok kişinin başına geliyor, benimde zamanında böyle sorunlarla yaşadım özellikle büyük boyutlu dosya indirirken günlerce bekleyip dosyada crc hatası aldığımı biliyorum sırf bu yüzden tekrar beklemek zorunda kalmıştım.

Sorun neden kaynaklanıyor ?

Sorun internet bağlantısının kesilmesi ile ilgili bir durum, bu sadece sizin bağlantınızla ilgili de olmayabilir, dosya indirdiğiniz serverda meydana gelen ufak kesinti sonucu da bozuk dosya çekmiş olabilirsiniz.

Böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda aşağıda fotoğrafta görüldüğü gibi, bozuk dosyaları koru bölümüne klik atın.

 

crc hatası winrar

crc hatası winrar

 

Sorun düzelmezse, dosyayı tekrar indirmekten başka çözüm yok değerli arkadaşlar çünkü bu sorun dosya inderken bayt kayıpları yaşandığı için çıkıyor, yani burada bizim yaptığımız bozuk dosyaları bozuk olsa bile çıkart diyoruz, kurulum aşamasında eğer sorun yaşamazsak yani önemli dosya değilse kurulum sağlıklı bir şekilde tamamlanır, ancak önemli dosyalarda sorun varsa kurulumda sıkıntı çıkar ve dosyayı yeniden başka kaynaktan indirmekten başka çözüm yoktur.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*