Yabancı Ülkelerde İş İmkanları 2013-2014

altin cadiriYabancı ülkelerde iş imkanları adlı yazımızda sizlerle birlikteyiz değerli okurlar şimdi sizlere önümüzdeki yıllar içinde iş imkanları sunan önemli bir ülkeden bahsedeceğim değerli okurlar. Yurt dışında çalışmak isteyenler için özellikle Kanada da çalışabilirsiniz, Kanada da çalışmak istiyorsanız öncelikle çok iyi ingilizce yada Fransızca bilmeniz gerekiyor, OTTAWA – Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Jason Kenney, yaptığı açıklamada Kanada‘ya çalışmak için gelecek olan göçmenlere çok iyi ingilizce yada fransızca bilenleri öncelik verileceğini açıkladı.

Kanada da ihtiyaç duyulan ve tüm sektörlerde istihdam edilmek üzere birçok sektörde önemli işçi açığı mevcut, bu açığı kapatmak için Bakan Jason Kenney yaptığı açıklama ile, artık ingilizce yi yada fransızca yı ileri derece bilenlere öncelik tanınacak.

 

260 Bin İşçi İhtiyacı

Kanada’nın gelecek 10 yılda inşaat sektöründe 163 bin ve petrol sektöründe de 100 binin üzerinde işçiye ihtiyacı olduğunu kaydeden Jason Kenney, kalifiye işçi sıkıntısının ülke ekonomisi için büyüyen bir paradoks halini aldığını anlattı. Kenney, Federal Kalifiye İşçi Programı kapsamında kaç bin yeni işçinin alınacağına dair rakam vermedi.

Şartların Zorluğu Eleştirildi

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı daha önce 2013 yılında, 158 bin 600’ü ekonomi sınıfı göçmen, 73 bin 300’ü aile birleştirmeleri ve 28 bin 500’ü de sığınmacı ve insanî usbilgi.com nedenlerle olmak üzere toplam 260 bin 500 göçmen alacağını duyurmuştu. Bakanlığın kalifiye işçi alımı konusundaki ilk açıklamaları, şartların zor olması nedeniyle eleştiri konusu olmuştu.

YORUM EKLE
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

5 Kişi Yorum Yazdı.

  1. balıkeir merkez oturuyom kaynak cıyım hertülü kaynam var

  2. DIŞ ÜLKELERDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM TEL.NO;

  3. 1972 doğumluyum tecrübeli şöförüm bunun yanısıra koruma ve aklınıza gelen hertürlü iş elimden gelir maddi sıkıntıda olduğum için sağlam bir iş arıyorum yurt içi ve yurt dışı farketmez

  4. yurt dışında çalışmak istiyorum her işte tecrübem var yardımcı olursanız çok sevinirim tlf numaram,
    *****

  5. Ben yabancı ulkede calısmak ıstıyorum yasım 21 paraya ıhtıyacım yar bana yardımcı olurmusunuz bana ıs konusunda ***bana bu numaradan ulasa bılırdınız

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*